Palermo z Cionkiem w składzie minimalnie uległo Juventusowi

Aktualizacja: 24 wrz 2016, 23:58
24 wrz 2016, 20:47

Thiago Cionek ponownie wywalczył sobie na dłużej miejsce w składzie włoskiego Palermo. Przed tygodniem podniósł się z ławki, rozgrywając pełne 90 minut z Atalantą, a dziś stanął naprzeciw gwiazdom mistrza Włoch, którzy nie potrafili pokonać bramkarza “Rosanero”. Uczynił to jednak klubowy kolega reprezentanta Polski i gospodarze ulegli Juventusowi 0:1.

Juve miało twardy orzech do zgryzienia, bowiem obrona Palermo dobrze radziła sobie z wartymi dziesiątki milionów euro graczami z Turynu. O trzech punktach dla gości zadecydowała bramka z 49. minuty. Pechowcem okazał się środkowy obrońca gospodarzy Edoardo Goldaniga, którego pechowa interwencja dała podopiecznym Massimiliano Allegriego prowadzenie i w końcowym rozrachunku minimalną wygraną.

Po sześciu kolejkach Juventus jest liderem z 15 punktami na koncie, natomiast Palermo z 5 “oczkami” plasuje się dopiero na 16. miejscu.