Wylosowano pary 1/16 finału Ligi Europy. Trudne zadanie przed Polakami

18 gru 2023, 13:24

Poniedziałek to dzień losowania fazy pucharowej europejskich pucharów. Najpierw poznaliśmy pierwsze pary w Lidze Mistrzów. Teraz dowiedzieliśmy się, kto zagra w fazie play-off Ligi Europy. Także w mniej prestiżowych rozgrywkach nie zabraknie hitów, które mogą elektryzować wszystkich kibiców. Pary 1/16 finału Ligi Europy. Hit z udziałem Nicoli Zalewskiego

Przy losowaniu, które odbyło się w szwajcarskim Nynoie, gościem specjalnym był Julien Escude, który z Sevillą dwukrotnie wygrywał Ligę Europy (2006, 2007). Przypomnijmy, że  na tym etapie nie mogły na siebie trafić klubu z jednej ligi. Ponadto niedozwolone były starcia drużyn, które rywalizowały ze sobą w jednej grupie.

Zespoły rozstawione (które zajęły 2. miejsce w swoich grupach) łączono z ekipami nierozstawionymi (czyli tymi, które spadły z Ligi Mistrzów, zajmując w swoich grupach 3. lokatę(. To właśnie te zespoły, które nie utrzymały się w Champions League, będą gospodarzami pierwszego meczu 1/16 finału Ligi Europy.

Losowanie nie ułożyło się dobrze dla Polaków. AS Roma Nicola Zalewskiego już na tym etapie musi zmierzyć się z Feyenoordem Rotterdam. Ponadto RC Lens z Przemysławem Frankowskim zagra z zawsze niebezpiecznym Freiburgiem. Bardzo trudne zadanie również przed Young Boys. Drużyna Łukasz Łakomego o awans powalczy ze Sportingiem.

● Feyenoord – AS Roma
● AC Milan – Stade Rennes
● RC Lens – SC Freiburg
● Young Boys –  Sporting CP
● Benfica – Toulouse
● Braga – Karabach Agdam
● Galatasaray – Sparta Praga
● Szachtar Donieck – Olympique Marsylia

Kiedy pierwsze mecze 1/16 finału Ligi Europy 2024?

Mecze 1/16 finału zostaną rozegrane 15 lutego 2024 roku. Rewanże odbędą się tydzień później, czyli 22 lutego. Finał Ligi Europy 2024 zaplanowano na 22 maja. Zostanie rozegrany Aviva Stadium w Dublinie.Wszystkie pary 1/8 finału Ligi Mistrzów. Lewandowski trafił na Zielińskiego

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA