Parzyszek swoje zrobił, ale DeGraafschap spada z Eredivisie

22 maj 2016, 14:11

Piotr Parzyszek strzelił bramkę, ale DeGraafschap tylko zremisowało na własnym stadionie z G.A. Eagles 1:1 i spadło z Eredivisie!

W pierwszym meczu DeGraafschap Polaka przegrało na wyjeździe 1:4 i po dzisiejszym remisie żegna się z najwyższą klasą rozgrywkową w Holandii.

Jako pierwsi dziś strzelili gospodarze, a nadzieje na utrzymanie dał właśnie Parzyszek, który trafił do siatki Eagles w 28. minucie. Radość kibiców nie trwała jednak długo. Na 4 minuty przed końcem pierwszej połowy wyrównał Leon de Kogel.

Parzyszek grał niespodziewanie tylko do 58. minuty i został zmieniony przez Belga, Nathana Kabasele. Gospodarze atakowali coraz groźniej, stwarzali sobie wiele okazji, ale do końca spotkania nie zdołali zdobyć już żadnej bramki.