Strona główna Żużel Patryk Dudek zawieszony w prawach zawodnika!

Patryk Dudek zawieszony w prawach zawodnika!

0

Niestety, stało się to czym informowaliśmy już wcześniej. Młody żużlowiec, reprezentant Polski- Patryk Dudek został zawieszony w prawach żużlowca!

Wszystko prze podejrzenie brania dopingu. Test antydopingowy miał miejsce najprawdopodobniej 22. czerwca po meczu ligowym Falubazu Zielona Góra, w którym występuje Polak z Gorzowem Wielkopolskim. Na tą chwilę zawodnik jest załamany, ponieważ jak sam mówi nie popełnił tego czynu celowo. Niebawem odbędą się badania próbki B, które będą ostateczne dla losów żużlowca.

Komunikat GKSŻ:

Główna Komisja Sportu Żużlowego Polskiego Związku Motorowego, w związku z otrzymaną od Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie wstępną oceną wyników badań antydopingowych zawodnika Patryka Dudka, przeprowadzonych na podstawie próbki A, w której stwierdzono wykrycie u zawodnika substancji zabronionej, działając na podstawie art. 307 i 308 Przepisów Dyscyplinarnych Sportu Żużlowego oraz art. 7.5 Kodeksu Antydopingowego FIM, podjęła decyzjęo zastosowaniu wobec zawodnika Patryka Dudka środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia zawodnika na okres do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia w przedmiotowej sprawie.

Autor: Damian Wilary

Foto: knfilters.com