Selekcjoner żużlowej reprezentacji Polski podał skład na sezon 2024. Jest niespodzianka

18 lis 2023, 14:13

Rafał Dobrucki ogłosił listę dwunastu zawodników, którzy będą tworzyć żużlową reprezentację Polski w sezonie 2024. Trener kadry w wielu przypadkach nie miał wyboru, ale przynajmniej jedną jego decyzji można uznać za niespodziewaną.Wśród powołanych uczestnicy cyklu Grand Prix i trzech juniorów

Po zatwierdzeniu przez prezydium zarządu Polskiego Związku Motorowego w sobotę Rafał Dobrucki ogłosił listę zawodników, którzy w 2024 roku będą reprezentowali nasz kraj w zawodach międzynarodowych. W gronie powołanych są uczestnicy najbliższego cyklu Grand Prix, czyli Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera i Szymon Woźniak. Pozostałymi seniorami, którzy otrzymali powołania są Patryk Dudek, Maciej Janowski, Jarosław Hampel, Janusz Kołodziej, Mateusz Cierniak i Bartłomiej Kowalki. Dla ostatniej dwójki będzie to pierwszy sezon w tej kategorii wiekowej.

Rafał Dobrucki postawił również na trzech juniorów. Na występy w reprezentacji mogą liczyć Damian Ratajczak, Wiktor Przyjemski i Antoni Mencel. Największą niespodzianką jest powołanie ostatniego z wymienionych zawodników. W środowisku żużlowym dużo mówiło się, że w kadrze kosztem leszczynianina powinien znaleźć się Poluch.

Główne cele reprezentacji Polski na 2024 rok to Speedway of Nations, którego Biało-czerwoni jeszcze nie wygrali oraz Drużynowe Mistrzostwa Europy. Podana przez Rafała Dobruckiego lista nie jest zamknięta. W trakcie sezonu selekcjoner będzie mógł skorzystać również z innych zawodników.
Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA