Strona główna Piłka nożna Patryk Janasik piłkarzem Śląska Wrocław

Patryk Janasik piłkarzem Śląska Wrocław

0

Nowym zawodnikiem Śląska Wrocław został Patryk Janasik. Prawy defensor na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do WKS-u z Odry Opole. 22-latek przeszedł dziś testy medyczne w Szpitalu Specjalistycznym EuroMediCare (Grupa EMC) i podpisał czteroletni kontrakt, obowiązujący do końca sezonu 2023/24.

 

Urodzony w Pniewach nowy piłkarz Trójkolorowych karierę rozpoczynał w miejscowym Sokole, z którego w wieku 16 lat przeniósł się do Błękitnych Wronki. Następnie przez dwa i pół sezonu występował w III-ligowych wówczas rezerwach Lecha Poznań oraz przez jeden sezon w GKS-ie Bełchatów, na poziomie II ligi.

 

“Patryk w każdej rundzie robił postępy, stale podnosząc swój poziom sportowy. To dynamiczny i wszechstronny boczny obrońca, który może grać zarówno na prawej, jak i lewej stronie defensywy. Jego dużym atutem jest z pewnością także gra ofensywna. Potrafi stworzyć zagrożenie pod bramką rywala i jesteśmy przekonani, że będzie świetnie pasował do stylu naszej drużyny” – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

 

Od 2018 roku Janasik reprezentował barwy Odry Opole w Fortuna 1. Lidze. W poprzednim sezonie był jej podstawowym zawodnikiem, zagrał w 31 spotkaniach, w których zdobył dwie bramki i zaliczył dwie asysty.

“Cieszę się, że trafiłem do Śląska Wrocław i z dużym optymizmem podchodzę do tego wyzwania. Chcę się dalej rozwijać, nabierać doświadczenia w Ekstraklasie i jestem pewien, że to właściwy kierunek” – podkreśla Patryk Janasik po podpisaniu umowy z WKS-em.

W drużynie Odry Patryk pełnił funkcję podstawowego prawego obrońcy, należąc do wyróżniających się graczy na tej pozycji w całej lidzie. W Śląsku Wrocław występował będzie z numerem „19”.

Komentarze