Patryk Klimala bohaterem w Nowym Jorku. Strzelił gola innemu Polakowi

19 maj 2022, 09:07

Patryk Klimala zdobył bramkę w meczu New York Red Bulls – Chicago Fire dającą jego drużynie punkt w meczu 12. kolejki Konferencji Wschodniej ligi MLS. Polak futbolówkę do siatki skierował w doliczonym czasie gry.

Patryk Klimala pokonał Gabriela Sloninę

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Klimala na boisku zameldował się dopiero w drugiej połowie meczu. Polak został wpuszczony na murawę przy stanie 2:1 dla Chicago Fire, w których to barwach grał z kolei Gabriel Slonina. Jak się okazało, jego zmiana była strzałem w dziesiątkę, gdyż  zawodnik on swój zespół przed stratą punktów.

W 89. minucie meczu na prowadzenie wyszli bowiem zawodnicy z Chicago. Gola na 3:2 strzelił Xherdan Shaqiri i wydawało się, że losy spotkania są już przesądzone. Na szczęście takiego scenariusza nie zamierzał zaakceptować Patryk Klimata, który w doliczonym czasie gry pokonał powołanego do reprezentacji Polski Gabriela Sloninę.

Bramki zdobywane w ostatnich minutach stają się specjalnością Klimali w USA. Na początku maja Polak również zdobył bramkę w doliczonym czasie gry. Było to również w starciu Chicago Fire. Łącznie Polak w tym sezonie ma na koncie cztery trafienia w tym sezonie MLS. Jego drużyna zajmuje aktualnie 5. miejsce w ligowej tabeli.