Patryk Klimala szaleje w USA. Ponownie zachwycił amerykańskich kibiców

26 maj 2022, 10:09

Patryk Klimala ponownie dał o sobie przypomnieć fanom futbolu w Stanach Zjednoczonych. Polak strzelił gola i zaliczył asystę w meczu New York Red Bulls – Charlotte FC (3:1). Jego zespół awansował do ćwierćfinału Lamar Hunt US Open Cup.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet
Klimala otworzył wynik spotkania już 2. minucie meczu. Polski zawodnik wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i pewnie umieścił futbolówkę w siatce z najbliższej możliwej odległości. 24-latek błysnął w starciu 1/8 finału pucharu USA jeszcze raz. W 63. minucie przeprowadził efektowną akcję indywidualną i po jego asyście do siatki trafił Dylan Nealis.

Patryk Klimala wyróżniony za ostatnie spotkanie

Dzięki świetnemu występowi Patryk Klimala został wybrany zawodnikiem meczu. Warto dodać, że tak dobrego spotkania nie rozegrał natomiast Kamil Jóźwiak. Polak w zespole Charlotte FC rozegrał ponad siedemdziesiąt minut, ale występ 24-latka daleki był od tego, co pokazał jego rodak. Z kolei Karol Świderski oraz Jan Sobociński nawet na chwilę nie pojawili się na murawie.

Warto dodać, że dla Patryka Klimali był to pierwszy gol w rozgrywkach Lamar Hunt US Open Cup. Z kolei w MLS Polak zdobył już cztery bramki i zanotował trzy asysty w dwunastu dotychczasowych występach. Portal “Transfermarkt” wycenia wartość napastnika na 3,5 miliona euro.