Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Paweł D. skazany ws. afery korupcyjnej

Paweł D. skazany ws. afery korupcyjnej

0

Były piłkarz Cracovii Kraków został skazany na rok i osiem miesięcy więzienie w zawieszeniu na 5 lat, 20 tys. zł grzywny i tymczasowy nadzór kuratora sądowego. Prócz tego musi zwrócić 43 tys. zł przyjętej łapówki. Skazany nie przyznaje się do winy.

39-letni Paweł D. występował regularnie w ekstraklasie m.in w: Pogoni Szczecin, Zagłębiu Lubin, Cracovii i ŁKS-ie. Postępowanie sądowe dotyczyło rozgrywek sezonu 2005/2006.

Były reprezentant Polski wraz z sześcioma zawodnikami Cracovii przyjęli korzyści majątkowe o wyskości 100 tysięcy złotych w zamian za ustawienie wyniku meczu (0:0). Wynik ten dał graczom z Lubina awans do rozgrywek Pucharu UEFA.

W grudniu ubiegłego roku pięciu innych piłkarzy przegrało proces z klubem. Muszą oni zapłacić klubowi odszkodowanie o wartości 100 tysięcy złotych oraz zadośćuczynienie za naruszenie dóbr osobistych krakowskiego klubu.

W incydencie korupcyjnym nie uczestniczyli wszyscy zawodnicy krakowskiego klubu. Łapówki nie przyjęli: Tomasz Wacek, Arkadiusz Baran, Paweł Nowak, Łukasz Skrzyński, Krzysztof Przytuła

Komentarze