Paweł Golański asystą żegna się z Ligą Europy

6 sie 2015, 21:52

ASA Târgu Mureş z godnością odpadło z eliminacji Ligi Europy. Duży w tym udział miał Paweł Golański, który dobrze spisywał się w rewanżowym starciu przeciwko francuskiemu AS Saint Étienne.

Były reprezentant Polski, który w ostatnim meczu ligowym wicemistrza Rumunii odpoczywał, wybiegł dziś w podstawowym składzie, tak jak reprezentujący do niedawna barwy Piasta Gliwice Rubén Jurado. Goście od początku ruszyli do odrabiania strat z meczu przed własną publicznością (tydzień temu przegrali 0:3), lecz byli niemal skazani na odpadnięcie z rozgrywek. W 12. minucie Nicolás Gorobsov miał doskonałą sytuację z rzutu wolnego. Klasę pokazał jednak Stéphane Ruffier, który sparował futbolówkę ponad poprzeczkę. Jeszcze w pierwszej odsłonie Rumuni dopięli jednak swego i wyszli na prowadzenie. Ogromną pracę wykonał Mircea Axente, który obrócił się z piłką na szesnastym metrze, jednocześnie odgrywając do Louisa Pedro. Holender nie miał problemów z pokonaniem reprezentanta Francji.

Pięć minut po zmianie stron goście ponownie poważnie zagrozili “Zielonym”. Podbramkowego zamieszania nie był jednak w stanie wykorzystać żaden gracz Târgu Mureş. W 57. minucie bohater pierwszego starcia tych drużyn Romain Hamouma miał doskonałą okazję, lecz po jego strzale piłka uderzyła jedynie w słupek.

W 62. minucie rzut wolny doskonale wykonał Paweł Golański. Piłka spadła wprost na głowę Ivána Gonzáleza, który skierował ją do siatki. Przyjezdnym wówczas brakowało jednej bramki do doprowadzenia do dogrywki. Ich entuzjazm zgasł po 10 minutach. Po raz drugi piłkę w siatce umieścił  González, lecz tym razem pokonał własnego bramkarza. W 85. minucie gospodarze doprowadzili do remisu, lecz arbiter ostatecznie nie uznał bramki Nolana Roux’a, który znajdował się na spalonym. Chwilę później Paweł Golański zaatakował rywala wślizgiem, za co ujrzał żółtą kartkę.

W samej końcówce regulaminowego czasu gry, mające jedynie prestiżowy wymiar zwycięstwo uratował Rumunom Eduard Stăncioiu, który wybronił uderzenie głową starszego brata Paula Pogby, Florentina. W doliczonym czasie ponownie błysnął bramkarz Târgu Mureş, nie pozwalając doprowadzić do remisu Hamoumie.

Eliminacje Ligi Europy – III runda (rewanż, pierwszy mecz 3:0 dla Saint-Étienne)
AS Saint-Étienne – ASA Târgu Mureş 1:2 (0:1)