Pewne zwycięstwo Pogoni Szczecin przed startem Ekstraklasy

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:32
9 lip 2016, 20:02

Pogoń Szczecin w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem sezonu 2016/17 pokonała na Stadionie Miejskim w Goleniowie pierwszoligową Chojniczankę Chojnice 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Adam Gyurcso.

„Dopiąć ostatni guzik przed startem ligi”. Tak oceniał te spotkanie piłkarz Pogoni, Mateusz Lewandowski. Już za tydzień Portowcy rozpoczną zmagania w Ekstraklasie, a ich pierwszym rywalem będzie Wisła Kraków. Mecz z Chojniczanką był dla nich czwartym sparingiem w letnim okresie przygotowawczym. W tym czasie wygrali 7:1 z Energetykiem Gryfino, przegrali 0:1 ze Śląskiem Wrocław i 1:2 z izraelskim Hapoelem Beer Szewa.

Dwunasta drużyna zeszłego sezonu pierwszej ligi, czyli Chojniczanka Chojnice, co prawda rozpoczęła przygotowania do sezonu dopiero 29 czerwca, lecz już zdążyła rozegrać dwa sparingi. W tych meczach towarzyskich pokonała rumuński Viitorul Constanta 1:0 oraz Lechię Gdańsk 2:1.

Na początku spotkania gra była bardzo wyrównana i brakowało akcji pod polem karnym obu drużyn. Bramkarze nie mieli zbyt wiele okazji do wykazania się. Pod koniec pierwszej połowy Mateusz Lewandowski dośrodkował w pole karne do Frączczaka, który posłał futbolówkę w poprzeczkę. To była jedyna dobra sytuacja w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Druga część meczu rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, lecz w końcu jednej z drużyn udało się strzelić gola. W 64. minucie Adam Gyurcso wbiegł w pole karne i pewnie pokonał bramkarza po strzale na długi słupek. Portowcy chcieli pójść za ciosem, lecz do ostatniego gwizdka sędziego nie udało im się podwyższyć rezultatu. Również Chojniczanka zrobiła niewiele, aby zmienić wynik meczu na swoją korzyść.

POGOŃ SZCZECIN – CHOJNICZANKA CHOJNICE 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Gyurcso (64.)

POGOŃ: Kudła (60 Słowik) – Rudol (60 Kort), Czerwiński (82 Obst), Fojut, Lewandowski (60 Zwoliński) – Frączczak, Drygas (70 Matras), Murawski (79 Kitano), Delew (79 Akahoshi), Gyurcsó (82 Piotrowski) – Nunes.

CHOJNICZANKA: Dumieński – Lisowski (72 Podgórski), Biernat, Kieruzel, Mrozik (82 Czerwiński) – Biskup (46 Jakóbowski), Grzelak, Kryszak (46 Siwek), Rybski (46  Gierszewski), Mikita (46 Niedziela) – Kozłowski (72 Kompanicki).