Pewna wygrana Zawiszy!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:40
28 lut 2015, 17:23

Zawisza Bydgoszcz pokonał niespodziewanie na własnym boisku Piasta Gliwice! Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Bramki zdobyli Mica i Cornel Predescu.

Piast od samego początku starał się narzucić gospodarzom swoje warunki gry. W 15. minucie na bramkę Sandomierskiego uderzał Wilczek, ale bramkarz zachował się bardzo dobrze i odbił piłkę.

Zawisza nie dał się zepchnąć do defensywy. Zwodnicy trenera Rumaka szybko się zorganizowali i przejęli inicjatywę na boisku. Pod koniec pierwszej połowy Hebert przypadkowo nabił sobie piłkę na rękę w polu karnym. Sędzia nie zdecydował się jednak pokazać na “wapno”Kilka minut później Jurado zmarnował 100% sytuację, z bliska nie trafił piłką w bramkę po podaniu Badii.

Druga połowa zaczęła się dobrze dla Zawiszy, którzy w 59. minucie wyszli na prowadzenie.  Alvarinho zagrał ładnie do Pedrescu i Rumun dał Zawiszy prowadzenie. Kilka minut później było już 2:0. Bardzo dobrze dośrodkował Ziajka z lewego skrzydła i Mikca zdobył piękną bramkę.

Goście próbowali jeszcze atakować, ale piłkarze Zawiszy dobrze bronili i wynik nie uległ zmianie.