Pewne zwycięstwo Bayernu, Lewandowski wywalczył karnego

7 mar 2015, 18:26

Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Hannoverem 96 3:1 w ramach 24. kolejki Bundesligi. Lewandowski wszedł z ławki i udało mu się wywalczyć karnego.

Mecz nie rozpoczął się najlepiej dla Bayernu, ponieważ po 25 minutach prowadzili gospodarze. Bramkę po sytuacji sam na sam zdobył Hiroshi Kiyotake. Potem Bayern się ocknął i nie pozostawił żadnych złudzeń gospodarzom. Już 3 minuty później piękną bramkę po rzucie wolnym zdobył Xabi Alonso. W 32. minucie nastąpiła zmiana w Bayernie. Za słabo grającego Dantego wszedł Lewandowski. Polak w 59. minucie wywalczył karnego, którego 2 minuty później wykorzystał Thomas Mueller. Wynik spotkania w 73. minucie ustalił Mueller, a Bayern wygrał ostatecznie 3:1.

Ekipa z Monachium jest liderem Bundesligi i zdobyła do tej pory 61 punktów. Nad 2. Wolfsburgiem ma 11 punktów przewagi. Hannover zajmuje 11. miejsce.