Pewne zwycięstwo Bayernu z PSV. Lewandowski z bramką [WIDEO]

19 paź 2016, 22:34

Bayern Monachium pewnie pokonał PSV Eindhoven 4:1 (2:1) w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski strzelił bramkę pieczętując zwycięstwo swojego zespołu.

Bawarczycy wyszli na prowadzenie już w 13. minucie. Po szybkim wznowieniu z rzutu rożnego i wrzutce Robbena do piłki doszedł Muller i dzięki temu, że był niepilnowany miał sporo czasu by przymierzyć wprost do bramki rywali. Nie minęło 10 minut, a gospodarze zwiększyli swoje prowadzenie. Alaba zdecydował się na dośrodkowanie z lewej strony, a po dotknięciu piłki przez jednego z obrońców Kimmich wpakował ją do siatki praktycznie z linii bramkowej. Jeszcze przed przerwą PSV odpowiedziało świetną kontrą, którą precyzyjnym strzałem zakończył Narsingh dając nadzieję na remis gościom. Lewandowski podczas pierwszej części spotkania dwukrotnie uderzał na bramkę rywali, ale jego próby bronili albo stoperzy, albo stojący między słupkami Zoet.

Polski napastnik odblokował się w drugiej połowie. W 59. minucie najpierw Robben po swojej firmowej akcji uderzył z dystansu, bramkarz sparował piłkę, którą pewnie dobił Lewandowski. Holender był wyróżniającym się zawodnikiem i w 84. minucie efektowną główką ustalił wynik spotkania.

Bayern Monachium – PSV Eindhoven 4:1 (2:0)
13′ Muller, 21′ Kimmich, 41′ Narsingh, 59′ Lewandowski, 84. Robben