Pewne zwycięstwo Górnika Zabrze nad Pogonią Szczecin!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:34
17 maj 2015, 18:04

Dziś o godzinie 15:30 Górnik Zabrze podejmował na własnym stadionie Pogoń Szczecin. Obie drużyny znajdowały się na dole tabeli grupy mistrzowskiej ekstraklasy.

Pierwsza połowa to znakomita gra Górników i ich duża przewaga nad drużyną Pogoni. Mimo to na pierwszą bramkę musieliśmy czekać aż do 58. minuty meczu. Wtedy właśnie, Kurzawa znakomitym podaniem obsłużył Gergela, który pewnym strzałem pokonał Janukiewicza. Od tego momentu, Szczecinianie zaczęli coraz bardziej atakować. Mimo ich prób nie udało im się doprowadzić do wyrównania. Mało tego, w 78. minucie spotkania, gola na 2:0 dla Zabrzan zdobył Łukasz Madej, który pięknym uderzeniem podwyższył prowadzenie jego drużyny. Pod koniec Pogoń miała sytuację z rzutu wolnego, ale jej nie wykorzystała i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Górnika Zabrze.

Po tym spotkaniu, Górnik awansował na 6. pozycję w tabeli i jednym punktem wyprzedza Śląsk Wrocław (który swój mecz gra z Legią, dziś o godz. 18) oraz czterema punktami Szczecinian.