Vassiljev i spółka nie zatrzymali Greków, Burić z ławki oglądał popis Edina Džeko

Aktualizacja: 11 paź 2016, 00:01
10 paź 2016, 22:51

Po golach Torosidisa oraz Stafylidisa Grecy triumfowali nad reprezentacją Estonii z dwoma graczami z Ekstraklasy w składzie 2:0, natomiast Bośnia i Hercegowina z Jasminem Buriciem na ławce pokonała Cypr w takim samym stosunku bramkowym.

Wedle przedmeczowych przypuszczeń to goście z Grecji wiedli prym w dzisiejszym meczu eliminacyjnym. Już w 2. minucie wynik spotkania otworzył Vassilis Torosidis. Po przerwie drugie trafienie dołożył Konstantinos Stafylidis i było po meczu. W pełnym wymiarze czasowym zaprezentowali się Konstantin Vassiljev z Jagiellonii Białystok oraz Ken Kallaste z Korony Kielce.

Estonia – Grecja 0:2 (0:1)
2′ Torosidis, 61′ Stafylidis

W tym samym czasie Bośniacy mierzyli się z Cyprem. Mimo licznych sytuacji obu drużyn w pierwszej połowie nie oglądaliśmy żadnej bramki. Po przerwie do ataku ruszyli gospodarze, co przyniosło im gola w 70. minucie autorstwa Edina Džeko. Ten sam zawodnik w 82. minucie meczu ustalił rezultat spotkania na 2:0. Bramkarz poznańskiego Lecha – Jasmin Burić cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Bośnia i Hercegowina- Cypr 2:0 (0:0)