Pewne zwycięstwo Jagi

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:22
26 lip 2015, 17:32

Jagiellonia Białystok pewnie pokonała beniaminka Termalike Bruk Bet Nieciecze 2-0 w drugiej kolejce T-Mobile Ekstraklasy. Bramki strzelili Maciej Gajos i Patryk Tuszyńki

Początek spotkania w Białymstoku rozpoczął się lepiej dla piłkarzy gospodarzy, którzy częściej oddawali strzały na bramkę Termaliki. Klub z Niecieczy starał się umiejętnie kontrować rywali. Pierwsza odważniejsza akcja gości oraz zakończona strzałem została przeprowadzona dopiero po akcji Babiarza. Bramkarz Jagiellonii stanął jednak na czele zadania, wybijając piłkę ponad poprzeczkę. Później Maciej Gajos zrewanżował się dobrym strzałem z rzutu wolnego, jednak na posterunku był Sebastian Nowak.

Przewaga białostoczan, która wynikała z większej agresywności, gry pressingiem oraz lepszych umiejętności piłkarskich przede wszystkim, została udokumentowana bramką w 41 minucie. Po dośrodkowaniu Modelskiego i nie pewnym wyjściu do piłki i piąstkowaniu przez Nowaka do piłki doszedł Tomasik. Lewy obrońca dośrodkował ponownie piłkę w stronę Gajosa, który strzelił bramkę spóźnionemu bramkarzowi Niecieczy.

W drugiej połowie mimo zmian w zespole gra gości nie poprawiła się. W 72 minucie po asyście Rafała Grzyba, Patryk Tuszyński skutecznym strzałem poprawił wynik Jagiellonii.

W 74 minucie świetnie uderzał Dżałamidze, parę minut później strzałem głową zamykał akcję Tuszyński, lecz Nowak w tych sytuacjach dobrze interweniował.  Po jednej akcji Dżałamidze Jagiellonia jeszcze mogła podwyższyć wynik lecz dobitkę Romańczuka wybili z linii bramkowej obrońcy Termaliki.

Beniaminek znów musiał uznać wyższość rywala z Ekstraklasy i wraca bez punktów, natomiast Jagiellonia po dobrym spotkaniu w drobnym stopniu powetowała sobie pucharową porażkę w Nikozji.

Jagiellonia: Drągowski-Tomasik, Tarasovs, Madera, Modelski – Romańczuk, Grzyb – Dżalamidze, Gajos (Vasilijev), Frankowski (Grzelczak) – Tuszyński (Świderski).

Termalika: Nowak – Ziajka, Sołdecki, Markowski, Fryc – Pleva (Foszmańczyk), Kaczmarczyk – Plizga (Kędziora), Babiarz, Jarecki (Wróbel) – Drozdowicz.

Sędziował: T. Musiał.