[WIDEO]: Pewne zwycięstwo Lecha nad uczestnikiem Ligi Europy w sparingu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:28
19 sty 2018, 18:52

W drugim meczu sparingowym tej zimy, poznański Lech pokonał ukraińską Zorię Ługańsk 3:1 (2:0). Dzisiejszy przeciwnik Kolejorza jesienią występował w Lidze Europy, a przerwę między rundami przezimuje na 4. miejscu w tabeli ukraińskiej ekstraklasy.

Trener Bjelica dał dziś zagrać łącznie aż 21 piłkarzom. Nie zagrali kontuzjowani Maciej Makuszewski oraz Matus Putnocky , oraz Nicki Bille Nielsen, który niebawem na opuścić szeregi poznańskiej drużyny.

Jedynym piłkarzem, który zagrał pełne 90 minut był Jasmin Burić. Cała reszta, czyli wszyscy zawodnicy z pola zostali zmienieni po godzinie gry.

Poznaniacy po raz pierwszy wyszli na prowadzenie w 35. minucie, gdy Robert Gumny uruchomił Nicklasa Barkrotha, który dynamicznie wpadł w pole karne i wystawił piłkę Mario Situmowi. Chorwat nie miał problemów, by trafić do siatki. Jeszcze przed przerwą zdążył zaliczyć asystę, gdyż po faulu na nim podyktowany został rzut karny. “Jedenastkę” wykorzystał Christian Gytkjaer, dzięki czemu lechici schodzili na przerwę prowadząc 2:0.

Po przerwie Ukraińcy zdołali nawiązać kontakt za sprawą gola brazylijskiego Freitasa. Kolejorz jednak krótko przed końcem znów prowadził dwoma golami. W 87. minucie Ołeksij Chobłenko uderzył na bramkę, golkiper Zorii odbił futbolówkę, która spadła pod nogi Kamila Jóźwiaka. Młody lechita wykorzystał sytuację i ustalił wynik meczu na 3:1.

Kolejny sparing czeka Lecha już we wtorek, a przeciwnikiem będzie bułgarski FC Etar.

Lech Poznań – Zoria Ługańsk 3:1 (2:0)
1:0 – Mario Situm 35′
2:0 – Christian Gytkjaer (k.) 45′
2:1 – Iury 63′
3:1 – Kamil Jóźwiak 87′

Skład Lecha: Jasmin Burić – Robert Gumny (61′ Marcin Wasielewski), Nikola Vujadinović (61′ Emir Dilaver), Rafał Janicki (61′ Thomas Rogne), Wołodymyr Kostewycz (61′ Piotr Tomasik), Łukasz Trałka (61′ Abdul Aziz Tetteh), Maciej Gajos (61′ Darko Jevtić), Mihai Radut (61′ Radosław Majewski), Nicklas Barkroth (61′ Tymoteusz Klupś), Christian Gytkjaer (61′ Ołeksij Chobłenko), Mario Situm (61′ Kamil Jóźwiak).