Pewne zwycięstwo Lecha w sparingu!

4 lut 2015, 19:18

Lech Poznań wygrał w przedostatnim zimowym sparingu w Turcji z Amkarem Perm 2:0. Jutro o godzinie 16 zmierzy się z zespołem z Bułgarii – Lewskim Sofia. W piątek zespół wraca do Polski.

W spotkaniu z Amkarem szansę dostali rezerwowi, nowi piłkarze i młodzież. W sparingu mieli okazję pokazać się zawodnicy sprowadzeni zimą – Tamas Kadar i David Holman.

Lech objął prowadzenie już w 19. minucie spotkania za sprawą Holmana właśnie, który wykorzystał rzut karny. Prowadzenie Lecha podwyższył w 52. minucie Dariusz Formella. Warto dodać, że przed meczem drużny umówiły się, że bez względu na wynik rozegrają serię rzutów karnych. W jedenastkach lepszy okazał się zespół z Rosji, który wygrał 6:5.

Lech Poznań – Amkar Perm 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Holman 19 min. (z karnego), 2:0 Formella 52 min

Lech: Gostomski (46 Kotorowski) – Cernomordijs (70 Kamiński), Bednarek, Kadar, Douglas – Serafin (60 Gawron), Drewniak – Sanocki (70 Pawłowski), Holman, Formella (70 Kownacki) – Sadajew.