Pewny mecz Skorupskiego i wygrana Bolonii

10 mar 2019, 15:51

Łukasz Skorupski po raz siódmy w sezonie zachował czyste konto w meczu Serie A. Dzięki temu pomógł swojemu klubowi Bologna FC w odniesieniu cennego w kontekście utrzymania zwycięstwa z Cagliari Calcio 2:0.

W meczu zespołów dolnej części tabeli wysokiej Serie A lepsza okazała się drużyna gospodarzy. Bologna ruszyła od początku spotkania do ataku. Efektem była bramka z 34. minuty spotkania, kiedy to Pulgara pewnie wykorzystał rzut karny. W 63. minucie świetną interwencją popisał się Skorupski, który po strzale gości zapobiegł utracie bramki. Niecały kwadrans przed końcem spotkania gospodarze powiększyli przewagę, gdy na 2:0 podwyższył Soriano.

Dzięki wygranej Bologna zbliżyła się na jeden punkt do pierwszego bezpiecznego miejsca w tabeli, które zajmuje Empoli FC.

Bologna FC – Cagliari Calcio 2:0 (1:0)