Piast Gliwice zremisował z I-ligowcem w meczu towarzyskim

29 cze 2019, 13:19

Za mistrzem Polski kolejne spotkanie towarzyskie w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu. Tym razem podopieczni Waldemara Fornalika podjęli wystepujący w Fortuna I Lidze GKS 1962 Jastrzębie.

Po remisie z szóstą drużyną poprzedniego sezonu ligi słowackiej SKF Sered (2:2), zawodnicy Piasta zremisowali w takim samym stosunku bramkowym z piąta drużyną minionego sezonu Fortuna I Ligi, GKS-em 1962 Jastrzębie. Spotkanie było zamknięte dla mediów i kibiców, bowiem trener Fornalik chciał przetestować kilka nowych wariantów gry przed pucharowym starciem z BATE Borysów.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy z Gliwic, dla których bramkę zdobył środkowy obrońca, Jakub Czerwiński. Było to jedyne trafienie w pierwszej połowie spotkania. Znacznie więcej działo się po przerwie, bo do głosu doszli podopieczni Jarosława Skrobacz. W 73. minucie do wyrównania doprowadził Kamil Adamek, a chwilę później prowadzenie dla GKS-u wywalczył Damian Tront. W końcówce spotkania trafienie samobójcze zanotował jednak Michał Bojdys i mecz zakończył się remisem 2:2.