Piast lepszy od Śląska

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:37
11 kwi 2015, 20:08

Piast Gliwice pokonał 2:0 Śląsk Wrocław po dwóch bramkach Łukasza Hanzela w meczu 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

O pierwszej połowie lepiej nic nie mówić. Momentem zwrotnym okazało się wyrzucenie w 62. minucie Krzysztofa Danielewicza. Piłkarz wrocławian zszedł z boiska sześć minut po tym jak…na nie wszedł z ławki rezerwowych. Piastowi od tamtej pory szło lepiej, co udokumentowali w 71. minucie golem Łukasza Hanzela. Piłkarz Piasta pojawił się na boisku pięć minut wcześniej. Dwanaście minut później Hanzel podwyższył wynik spotkania na 2:0, i było już prawie pewne, że to Piast będzie mógł cieszyć się ze zwycięstwa. I tak było, ponieważ wynik do końca meczu nie uległ  już zmianie.

Dla gospodarzy to pierwsze zwycięstwo od 23 lutego, kiedy to zdołali pokonać 3:1 GKS Bełchatów. Później w pięciu spotkaniach Ekstraklasy zdobyli zaledwie punkt, zaś w dwóch meczach Pucharu Polski dwukrotnie ulegli Podbeskidziu. Śląsk na zwycięstwo ligowe czeka jeszcze dłużej. Ostatnio ta sztuka udała im się… 12 grudnia, kiedy to pokonali GKS Bełchatów 2:1. Piat dzięki zwycięstwu awansował na 10. pozycje i ma na koncie 33 pkt, zaś Śląsk jest 4. i ma na koncie 40 pkt.

11 kwietnia 2015, 18:00 –
Piast Gliwice 2-0 Śląsk Wrocław

Łukasz Hanzel 71, 83

Piast: 31. Dobrivoj Rusov – 22. Tomasz Mokwa, 28. Kornel Osyra, 33. Hebert, 14. Adrian Klepczyński (66, 20. Łukasz Hanzel) – 17. Tomasz Podgórski, 9. Radosław Murawski, 84. Konstantin Vassiljev (90, 4. Carles Martínez), 11. Paweł Moskwik – 10. Kamil Wilczek, 77. Rubén Jurado (74, 26. Bartosz Szeliga).

Śląsk: 33. Mariusz Pawełek – 23. Paweł Zieliński, 3. Piotr Celeban, 6. Tomasz Hołota, 12. Dudu Paraíba – 10. Róbert Pich (72, 21. Juanito), 20. Lukáš Droppa (56, 5. Krzysztof Danielewicz), 4. Tom Hateley, 28. Flávio Paixão, 30. Kamil Dankowski (68, 29. Peter Grajciar) – 19. Marco Paixão.

żółte kartki: Wilczek, Podgórski – Dudu Paraíba, Droppa, Danielewicz.
czerwona kartka: Krzysztof Danielewicz (62. minuta, Śląsk, za drugą żółtą).