Strona główna Piłka nożna Europejskie puchary Piast przed trudnym zadaniem

Piast przed trudnym zadaniem [Zapowiedź]

0

W czwartek Piast Gliwice w ramach eliminacji do Ligi Europy podejmie IFK Goteborg. W pierwszym spotkaniu na własnym boisku polska drużyna przegrała aż 3:0, więc będzie jej ogromnie ciężko wygrać w dwumeczu. Początek spotkania o 19. 

Gliwiczanie lekko mówiąc są w nienajlepszej sytuacji przed rewanżem. U siebie przegrali wysoko, bo aż 3:0 i chyba tylko cud może im zapewnić awans do kolejnej rundy. Piłkarze wicemistrzów Polski są jednak tego świadomi i wiedzą, że muszą poprawić swoją grę.

– Chłopcy odbyli krótki, ale intensywny trening. Dużo w szatni rozmawialiśmy, powiedzieliśmy sobie, że w ostatnich spotkaniach popełnialiśmy błędy, że w pewnym sensie spadliśmy na dno… i teraz musimy się od niego odbić. Wszyscy rozumieją sytuację w jakiej się znaleźliśmy – powiedział trener Jiri Necek.

Rywal Piastunek jest o wiele bardziej utytułowany i doświadczony. Polska ekipa będzie więc musiała być niezwykle skoncentrowana, bo każdy błąd może już definitywnie pozbawić ich awansu do kolejnej fazy eliminacji. Szkolenowiec wicemistrzów Polski dostrzegł pewne mankamenty w grze prowadzonej przez siebie drużyny i wie co należy poprawić.

– W czwartek zmierzymy się z zespołem, który prezentuje wysoką piłkarską jakość. Najważniejsze w tym spotkaniu będzie, aby nie popełnić błędów, które zdarzyły się w pierwszym meczu z IFK czy w Krakowie. Tam bardzo źle broniliśmy. Każdy chciał atakować, ale nikt nie bronił. Teraz ta sytuacja nie może się powtórzyć. Owszem, wszyscy atakujemy, ale i wszyscy bronimy. To będzie ważny mecz w naszych głowach – dodał Necek.

Oczywiste jest, że zarówno zawodnicy jak i ich trener chcieliby przejść tego rywala i awansować dalej, ale zdrowie zaowdników jest najważniejsze. Piłkarze którzy nie są w pełni sił lub narzekają na jakieś drobne urazy nawet nie pojechali do Szwecji.

– W Gliwicach zostali zawodnicy, którzy narzekają na delikatne urazy lub w ostatnich dniach rozegrali dwa spotkania z rzędu. Musimy pamiętać, że mamy w perspektywie niedzielny mecz Ekstraklasy z Wisłą Płock. Nie mogliśmy ryzykować ich zdrowia – opowiada trener Jiri Necek.

Z pewnością jednak może cieszyć fakt, że jeden z liderów wicemistrzów Polski, Josip Barosić będzie jednak do dyspozycji trenera podobnie zresztą jak Alex Sedlar.

– Natomiast teraz na problemy żołądkowe narzeka Josip Barisić, który nie wziął udziału w wieczornym treningu na stadionie IFK. Lekarz klubowy zapewnił nas jednak, że do meczu z Josipem wszystko będzie już w porządku. Cieszymy się, że do zdrowia wrócił Alex Sedlar, który w ostatnim czasie pracował z fizjoterapeutą. W czwartek będzie do naszej dyspozycji – sytuację kadrową opisuje szkoleniowiec Piasta.

źródło: piast-gliwice.eu

Początek rewanżowego meczu IFK Goteborg – Pias Gliwice w czwartek o 19. 

Komentarze