Piątek znowu strzela! Dwa gole i znakomita passa Polaka w Turcji

19 gru 2023, 17:52

Krzysztof Piątek po raz kolejny w ostatnim czasie potwierdza, że w końcu wrócił do swojej optymalnej dyspozycji strzeleckiej. W meczu 17. kolejki tureckiej Super Lig jego Basaksehir wygrał u siebie 3:1 z Sivassporem, a polski napastnik dwukrotnie trafiał do siatki.

Kolejne gole Piątka dla Basaksehiru

Po kilkudniowej przerwie w rozgrywkach, spowodowanej zawieszeniem po skandalu związanego z pobiciem sędziego przez prezesa Ankaragucu, w Turcji wznowiono granie. Pierwszym spotkaniem po nieplanowanej pauzie było starcie Basaksehiru z Sivassporem.

W barwach drużyny gospodarzy znalazł się Krzysztof Piątek i po raz kolejny w ostatnich tygodniach potwierdził, że wrócił do dobrej dyspozycji strzeleckiej. Polski napastnik dwukrotnie trafił do siatki – w 45. i 50. minucie skutecznie wykonał rzuty karne. Zapewnił w ten sposób triumf swojej drużynie 3:1.

W ten sposób Piątek ma już sześć goli w obecnym sezonie tureckiej Super Lig. Na uwagę zasługuje fakt, że cały ten dorobek uzbierał w sześciu ostatnich kolejkach. Dwa razy trafiał do siatki także w spotkaniu z Ankaragucu, a po jednym razie z Pendiksporem i Caykurem Rizespor.