Pięciu Polaków na boiskach Serie A. Zwycięstwo Romy, szalony mecz w Cagliari, tylko remis Napoli

22 gru 2016, 22:55

Aż pięciu Polaków wybiegło na boiska Serie A w środowy wieczór. Wojciech Szczęsny, Bartosz Salamon, Thiago Cionek i Karol Linetty zagrali po 90 minut, a Piotr Zieliński został zmieniony w trakcie drugiej połowy spotkania.

Wojciech Szczęsny stanął w bramce AS Romy w meczu z Chievo i już w 22. minucie mógł wyjmować piłkę z siatki. Po stracie piłki goście przeprowadzili szybką akcję. Birsa dośrodkował w pole karne, ale Jonathan de Guzman nie trafił w bramkę z kilku metrów. Jednak w 37. minucie Chievo dopięło swego i niespodziewanie wyszło na prowadzenie. De Guzman wyleciał w powietrze i efektowną główką pokonał polskiego bramkarza. Gospodarze wyrównali w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. El Shaarawy perfekcyjnie uderzył z rzutu wolnego strzelając bramkę do szatni. Zwycięstwo gospodarzom w 52. minucie dał Dzeko, a wynik tuż przed końcem spotkania z rzutu karnego ustalił Perotti.

AS Roma – Chievo 3:1 (1:1)
45+1′ El Shaarawy, 52′ Dzeko, 90+3 Perotti (k) – 37′ de Guzman

Po szalonym spotkaniu Cagliari z Bartoszem Salamonem w pierwszym składzie wygrało z Sassuolo aż 4:3. Goście od 34. minuty grali w dziesięciu, ale mimo to potrafili wyjść na prowadzenie. Później swoje show zaprezentował jednak Farias strzelając arcyważne dwie bramki dające zwycięstwo gospodarzom. Mimo wygrane polski obrońca z pewnością ma sobie sporo do zarzucenia z powodu wpuszczenia trzech bramek w spotkaniu z teoretycznie słabszym zespołem.

Cagliari – Sassuolo 4:3 (1:2)
14′ Sau, 62′ Boriello, 73′, 76′ Farias – 29′ Adjapong, 33′ Pellegrini, 58′ Acerbi

Piotr Zieliński wyszedł w pierwszym składzie Napoli na wyjazdowe starcie z Fiorentiną. Polak oddał w pierwszej połowie groźny strzał na bramkę Tatarusanu, ale rumuński golkiper obronił próbę pomocnika. Goście wyszli na prowadzenie w 25. minucie. Lorenzo Insigne zbiegł z lewego skrzydła do środka i bez trudu trafił do siatki. Fiorentina wyrównała na początku drugiej połowy, kiedy to Federico Bernardeschi przymierzył z rzutu wolnego, a piłka odbiła się od Jose Callejona, po czym wpadła do bramki. Napoli odpowiedziało indywidualną akcją Mertensa i strzałem Belga, który ponownie wyprowadził gości na prowadzenie. Nie minęła minuta, a było 2:2. Po raz drugi Pepe Reinę pokonał Bernardeschi. W 70. minucie Zielińskiego zmienił Allan. Chwilę po zejściu Polaka prowadzenie Fiorenintinie dał Zarate, ale już w doliczonym czasie remis z rzutu karnego wyrwał Gabbiadini.

Fiorentina – Napoli 3:3 (0:1)
52′, 69′ Bernardeschi – 25′ Insigne, 68′ Mertens, 90+4 Gabbiadini (k)

Thiago Cionek zagrał w zremisowanym przez Palermo meczu z Pescarą. Po bramce Quaisona z pierwszej połowy gospodarze długo prowadzili. Dopiero w doliczonym czasie gry rzut karny na bramkę zamienił Biraghi.

Palermo – Pescara 1:1 (1:0)
33′ Quaison – 90+3 Biraghi (k)

Pełne 90 minut rozegrał Karol Linetty, a jego Sampdoria bezbramkowo zremisowała z Udinese. Drużyna Polaka po dwóch porażkach nareszcie zdobyła punkt i na ten moment zajmuje 13. miejsce w tabeli Serie A.

Sampdoria – Udinese 0:0