Z piekła do nieba. 3 Punkty zostają w Gliwicach

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:31
24 lip 2016, 17:55

Piast Gliwice pokazał swoje doświadczenie w Ekstraklasie oraz zaangażowanie i walkę do końca, dzięki czemu wicemistrzowie Polski pokonali Wisłę Płock 2:1

Wszystko zaczęło się w siódmej minucie, kiedy to Dymitar Iliew zagrał z prawej strony boiska w kierunku pola karnego Piasta, tam dość przypadkowo Mikołaj Lebedyński piętą dograł do Arkadiusza Recy, który wykorzystał nieporadność obrońców gospodarzy i wpakował piłkę głową do bramki.

Na odpowiedź ze strony Piasta nie musieliśmy czekać długo, bo 11 minut później Bartosz Szelgia znakomicie zagrał piłkę prostopadłą do Sashy Zivca, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam podcinając piłkę nad Sewerynem Kiełpinem.

Mieliśmy wówczas wynik 1:1, w spotkaniu minimalnie przeważała Wisła Płock, lecz w 55. minucie spotkania zawodnicy z Gliwic zaatakowali znowu prawą stroną, lecz tym razem piłkę w pole karne posłał Marcin Pietrowski wprost na głowę Patrika Mraza który idealnie wykończył akcję, jak się później okazało ustalając wynik meczu na 2:1.

Piast Gliwice – Wisła Płock 2:1 ( 1:1 )
’13 Szelgia, ’55 Mraz – ‘7 Iliew

Piast:  Szmatuła – Pietrowski, Korun, Hebert, Sedlar – Murawski – Mokwa, Badía (62. Masłowski), Živec (71. Jankowski), Mráz – Szeliga (86. Moskwik)

Wisła: Kiełpin – Stefańczyk, Szymiński, Bozic, Stępiński – Furman, Rogalski (77. Wlazło) – Hemeha (59. Piotrowski), Iliew, Reca – Lebedyński (61. Kante)