[WIDEO] Piękna bramka młodego Polaka! Dał zwycięstwo swojej drużynie!

Aktualizacja: 16 sty 2023, 12:17
29 lis 2019, 17:37

W Leeds United jednym z wyróżniających się zawodników jest Mateusz Klich. Być może, jednak już niebawem w pierwszym składzie drużyny z Championship zobaczymy także innego polskiego pomocnika. Mateusz Bogusz postawił kolejny krok, by taką szansę otrzymać.

W ramach starcia Leeds United U23 z Sheffield United U23 18-latek wyszedł w pierwszym składzie. Młodzieżowa drużyna popularnych “Pawi” pokonała swoich rywali 2:1. Fundamentalny wkład w to zwycięstwo miał właśnie młodzieżowy reprezentant Polski. W 58 min. fantastycznym strzałem z rzutu wolnego przywrócił prowadzenie swojej drużyny. Warto wspomnieć, iż na ławce rezerwowych znajdował się także polski bramkarz Kamil Miazek.

Całe spotkanie rozstrzygnęło się tak naprawdę w cztery minuty. Najpierw w 54 min. za sprawą Edmondsona, który otworzył wynik spotkania, Leeds United U23 objęło prowadzenie. Goście wyrównali dosłownie minutę później. Z bramki cieszył się Kelly. Radość ta nie trwała jednak długo. Opisana wyżej akcja Mateusza Bogusza dała zwycięstwo podopiecznym Carlosa Corberana.

Mateusz Bogusz ma za sobą ostatnio bardzo dobry czas w młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 21. Olbrzymi potencjał pomocnika dostrzegł Czesław Michniewicz. Być może już za jakiś czas, jeszcze bardziej zaostrzy się rywalizacja w drugiej linii, ale już w dorosłej reprezentacji.