czwartek, 30 czerwca, 2022

Piękne pożegnanie Łukasza Trałki. Szpaler na meczu Warty i Lecha

Kilka minut po godzinie 15 rozpoczęły się długo wyczekiwane derby Poznania. W meczu Warta – Lech już na samym początku spotkania z boiska zszedł Łukasz Trałka. Piłkarze obu drużyn utworzyli dla niego specjalny szpaler pożegnalny.

Łukasz Trałka pożegnany w derbach Poznania

Łukasz Trałka to prawdziwy weteran ekstraklasowych boisk. W sobotę 14 maja piłkarz Warty Poznań rozegrał swój 431. mecz w ligowej karierze. Już teraz wiemy, że było to ostatnie spotkanie z udziałem 38-latka. Zawodnik zszedł z boiska po zaledwie kilkudziesięciu sekundach i tym samym pożegnał się z profesjonalny futbolem.

Nie przypadkiem swój ostatni oficjalny mecz Trałka rozegrał właśnie z Lechem Poznań. W Kolejorzu występował bowiem przez siedem sezonów (2012-2019). Z tym klubem świętował również Mistrzostwo Polski w 2015 roku oraz zdobył dwa krajowe puchary.  Do Warty przeniósł się natomiast trzy lata temu.

Zieloni namawiali Trałkę, aby ten pozostał w klubie jeszcze na kolejny rok. Piłkarz zdecydował jednak, że będzie to jego ostatni sezon w zawodowej piłce. Na jego decyzję wpływ miała również kontuzja, której nabawił się w starciu z Wisłą Płock. 38-latek w tym tygodniu już nie trenował i wszedł na boisko tylko po to, aby pożegnać się z kibicami.

Piłkarz Warty i Lecha w przeszłości reprezentował także inne kluby z naszej rodzimej Ekstraklasy. Trałka był piłkarzem m.in. Pogoni Szczecin, ŁKS-u Łódź, Lechii Gdańsk czy Polonii Warszawa.

Lech Poznań liderem Ekstraklasy. Fatalna sytuacja Wisły Kraków

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA