Piękne trafienie Adama Buksy piętką! Dziewięć goli w siedmiu meczach [WIDEO]

22 maj 2022, 13:05

Adam Buksa tuż przed przerwą w meczu przeciwko Cincinnati dał prowadzenie New England Revolution po pięknym golu strzelonym piętką. Był to jego dziewiąty gol w siódmym meczu z rzędu. Ostatecznie jego drużyna zwyciężyła 3:2.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Buksa rozkręcił się na dobre

Na zegarze wybiła dokładnie 42 minuta, gdy na prawej stronie boiska piłkę otrzymał Brandon Bye i od razu pomknął w kierunku bramki. Pięć sekund później z rogu pola karnego zagrał piłkę w okolice 5 metra, gdzie znalazł się Adam Buksa. Najlepszy strzelec New England Revolution uderzył piłkę prawą piętką i oszukał obrońców oraz bramkarza.

Było to jego trafienie numer 7 w obecnym sezonie MLS, dzięki czemu zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji strzelców wraz z pięcioma innymi piłkarzami. Lider Jesus Ferreira ma na koncie 9 goli, ale rozegrał o dwa spotkania więcej.

Reprezentant Polski ma obecnie świetny czas za oceanem. Trafił do siatki w każdym z siedmiu ostatnich spotkań. Dwukrotnie zaliczając dublet we wcześniejszych spotkaniach – z Atalantą tydzień temu i 10 dni temu w meczu pucharowym z Cincinnati.