Piękny gol Sebastiana Szymańskiego. Polak podbija serca tureckich kibiców

18 sie 2023, 07:34

W ostatniej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy zobaczymy drużynę SK Fenerhabce, w której barwach gra Sebastian Szymański. Turecka ekipa pokonała na wyjeździe Maribor 3:0, a reprezentant Polski popisał się w czwartkowym spotkaniu przepięknym golem.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Reprezentant Polski zachwyca po przeprowadzce nad Bosfor

Sebastian Szymański przeniósł się do Turcji latem za niemal 10 milionów euro. Pierwsze tygodnie w nowym zespole przebiegają polskiego zawodnikowi wzorcowo. Pomocnik zdążył rozegrać już pięć spotkań, w których strzelił dwie bramki i zaliczył trzy asysty. Szczególnie dobrze radził sobie w dwumeczu z Mariborem.

Już w pierwszym starciu ze słoweńskim zespołem Szymański popisał się dwoma doskonałymi podaniami, które otworzyły drogę do bramki jego kolegom z zespołu. Równie doskonale 24-latkowi poszło w meczu rewanżowym. Tym razem Polak popisał się precyzyjnym strzałem z dystansu. Piłka po drodze do bramki odbiła się jeszcze od słupka i wylądowała w bramce strzeżonej przez golkipera Mariboru.

Ciekawy jest fakt, że Szymański bramkę zdobył w 111. minucie spotkania. Tak długi czas trwania meczu wyniknął z tego, że w drugiej połowie starcia sędzia musiał przerwać spotkanie ze względu na zachowanie kibiców. Mecz wznowiono dopiero po kilkudziesięciu minutach, które doliczono do regulaminowego czasu gry.

Ostatecznie wynik spotkania ustalił Dusan Tadić. Cały dwumeczu SK Fenerhabce wygrało natomiast 6:1. Zespół prowadzony przez Ismaila Kartala zagra w 4. rundzie Ligi Konferencji Europy. Tam zmierzy się z holenderskim Twente.

Legia po thrillerze i golu w 100. minucie ogrywa Austrię Wiedeń i jest w 4. rundzie el. LKE!