Piękny prezent urodzinowy dla Szczęsnego!

18 kwi 2015, 21:29

Arsenal Londyn Wojciecha Szczęsnego awansował do finału Pucharu Anglii! Podopieczni Arsene Wengera wyeliminowali po dogrywce Reading, wygrywając 2:1!

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Alexis Sanchez, który w 39. minucie pokonał Federicicia.

Kiedy wydawało się, że Kanonierzy opanowali sytuację i pewnie zmierzają ku zwycięstwu przyszedł moment, który wstrząsnął całym Wembley. 10 minut po wznowieniu gry McCleary pokonał bezradnego w tej sytuacji Szczęsnego.

O awansie musiała koniec końców decydować dogrywka. W niej Alexis Sanchez został bohaterem pokonując po raz drugi goalkeepera Reading!

Arsenal FC – Reading FC 2:1 (po 90 minutach 1:1) – Wembley, 18.04.2015 r.
Bramki: Alexis Sanchez 39’ i 105’ – Garath McCleary 54’
Arsenal: Szczęsny – Debuchy, Mertesacker (Gabriel 63’), Koscielny, Gibbs – Coquelin (Walcott 101’), Cazorla – Ramsey, Oezil, Sanchez – Welbeck (Giroud 72’)
Reading FC: Federici – Gunter, Hector, Pearce, Obita – McCleary, Williams, Chalobah (Cox 106’), Robson-Kanu (Karacan 90’) – Mackie, Pogrebniak (Yakubu 111’)
Finał tej edycji Pucharu Angli zostanie rozegrany 30 maja. Rywalem Arsenalu będzie Aston Villa lub Liverpool.