Pierwsza wygrana KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w tym sezonie

Aktualizacja: 5 lis 2016, 20:41
5 lis 2016, 19:38

Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego podejmowały dziś Polski Cukier Muszyniankę. W pojedynku lepsze okazały się gospodynie. Spotkanie zakończyło się po czterech setach, jest to tym samym pierwsza wygrana KSZO w sezonie 2016/2016.

Gospodynie dobrze weszły w spotkanie, od samego początku seta prowadziły (6:2). Pomimo starań, muszyniankom nie udało się dogonić wyniku (17:10). Siatkarki z Ostrowca Swiętokszyskiego coraz bardziej nakręcały się grą, partia zakończyła się przy stanie 25:14.

Drugi set wyglądał zupełnie inaczej niż poprzedni. Był zdecydowanie bardziej wyrównany (6:5), siatkarki zaciekle walczyły o każdą piłkę. W końcu przyjezdnym udało się zdobyć kilka punktów przewagi (11:14). Końcówka seta była zaciekła, wynik wyrównał sie (22:22), jednak to muszynianki wyszły z niego zwycięsko (23:25).

Trzecia partia była równie zacięra co druga (6:4). Obydwa zespoły duzo błędów, jednak skromne prowadzenie nadal utrzymywały gospodynie (12:10). Przyjezdnym jednak udało się je wyprzedzić (15:17). Ich dominacja nie trwała długo, dzięki dobrym zagrywkom Pauliny Szpak, zespół KSZO ponownie wyszedł na prowadzenie (23:21) a następnie wygrął seta (25:23).

Ostatnia partia okazała się być ostatnią. Siatkarki z Ostrowca prowadziły na początku partii (10:7) jednak niedługo potem straciły przewagę (12:16). Udało im się ją odzyskać dopiero w końcówce seta, pomimo wielu błędów po obu stronach siatki to zawodniczki KSZO mogły cieszyć się z wygranej (26:24).

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:1 (25:14, 23:25, 25:23, 26:24)

MVP: Joanna Kapturska

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski: Wawrzyniak, Rabka, Łyszkiewicz, Sosnowska, Wójcik, Cvetanović, Medyńska

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Szpak, Piotrowska, Soter, Ściurka, Kapturska, Pierre, Pauliukouskaya