Pierwsze biało-czerwone zwycięstwo w turnieju WTA Madryt. Magdalena Fręch gra dalej

Aktualizacja: 25 kwi 2023, 20:28
25 kwi 2023, 00:07

W Madrycie równocześnie rozpoczęły się turnieje WTA i ATP rangi Masters 1000, w których zobaczymy Igę Świątek, Magdę Linette, Magdalenę Fręch orz Huberta Hurkacza. Jako pierwsza z polskiej reprezentacji w Hiszpanii na kort wyszła Fręch, ponieważ jako jedyna z tego grona musiała rozpocząć rywalizację od kwalifikacji. Polka wygrała z Olgą Danilović 2-1 (2:6, 6:3, 7:5).

Magdalena Fręch walczy w kwalifikacjach WTA Madryt – pierwsza wygrana

Pojedynek pomiędzy Fręch oraz Danilović zapowiadał się na bardzo wyrównanie, ponieważ obie tenisistki znajdują się obecnie na podobnych miejscach w rankingu WTA – 100. pozycja Polki oraz 104. miejsce Serbki. Finalnie te przypuszczenia się sprawdziły, chociaż wynik pierwszego seta może sugerować coś innego. Na początku spotkania Danilović była zdecydowanie efektywniejsza w wykonywaniu pierwszego serwisu, co miało przełożenie na łatwo zdobywane punkty. Serbka dysponowała też wybornym returnem. Wszystko to sprawiło, że pierwszy set zakończył się po ok. 35 minutach wynikiem 2:6.

Drugi set to już znaczna poprawa w wykonaniu Magdaleny Fręch. Przede wszystkim jeśli chodzi o serwis – zarówno pierwszy, jak i drugi. Pojawiły się nawet dwa asy serwisowe, które jak się okazało, były jedynymi w wykonaniu Polki. Drugi set zakończył się wynikiem 6:3, ale tylko dlatego, że w siódmym gemie Danilović obroniła się aż pięć razy przed przełamaniem.

Finałowy trzeci set był potwierdzeniem tego, że spotkały się ze sobą dwie tenisistki na podobnym poziomie. Gra zaczęła się wyrównanie, ale w czwartym gemie nastąpiło pierwsze przełamie, dzięki któremu Polka wyszła na prowadzenie 3:1. Rywalka zdołała jednak natychmiast odpowiedzieć tym samym i udało jej się obronić przed “ucieczką” Fręch. Końcówka spotkania sugerowała, że do wyłonienia zwyciężczyni potrzebna będzie dogrywka, ale w ostatnim momencie Fręch przełamała Danilović na 7:5 i wygrała całe spotkanie po ponad godzinie i 50 minutach gry.

Rywalką Magdaleny Fręch w kolejnej rundzie WTA Madryt będzie Aliona Bolsova Zadoinov. Ten mecz już we wtorek w okolicach godziny 15-16. Hiszpanka jest aktualnie notowana na 130. miejscu rankingu WTA.

Iga Świątek oraz Magda Linette rozpoczną zmagania w Madrycie od następnego etapu. Obie tenisistki otrzymały w pierwszej rundzie wolny los. Podobnie, jak Hubert Hurkacz w turnieju ATP Madryt.