PKO Ekstraklasa: Pierwsze zwycięstwo Arki

Aktualizacja: 31 sie 2019, 00:38
30 sie 2019, 20:05

Arka Gdynia w końcu doczekała się wygranej. Podopieczni Jacka Zielińskiego, w pierwszym meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy, pokonali Górnika Zabrze 1:0.

Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis. Kilka dobrych okazji jednak było. Najpierw, już w 5. minucie z prawej strony pola karnego uderzał Bartosz Kopacz, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Pavels Steinbors. Po tej sytuacji, przez długi czas obie drużyny się badały. Dopiero pół godziny później dobrą sytuację miała Arka, ale Martin Chudy dobrze obronił strzał Macieja Jankowskiego. W kolejnej akcji, znów dobrze znalazł się napastnik gdynian, ale tym razem uderzył obok bramki.

W drugiej połowie Arka nadal była stroną aktywniejszą. Przyniosło to efekt już 10 minut po przerwie. Po dośrodkowaniu z lewej strony, ładnym wolejem z półobrotu, piłkę w siatce umieścił Davit Skhirtladze. Do końca meczu wynik już się nie zmienił. Arka miała jeszcze kilka sytuacji, ale żadnej tak dobrej, którą mogłaby zamienić na bramki. Pewnie utrzymała jednak prowadzenie i wygrała po raz pierwszy w sezonie.

30 sierpnia 2019 18:00 – PKO Ekstraklasa:

Arka Gdynia 1:0 Górnik Zabrze