Piłkarki Górnika Łęczna zdobyły Puchar Polski

31 maj 2018, 21:14

Piłkarki Górnika Łęczna ustrzeliły w tym sezonie dublet! Po wywalczeniu sensacyjnego mistrzostwa Polski zdobyły także Puchar Polski. W finałowym pojedynku okazały się lepsze od Czarnych Sosnowiec wygrywając pewnie, 3:1.

Mistrzynie Polski rozpoczęły pojedynek zgodnie z planem i objęły prowadzenie już w 8. minucie za sprawą Agaty Guściory. Już siedem minut później było 2:0, a bramkę samobójczą strzeliła Patrícia Fischerová. Zawodniczki z Sosnowca zdołały odpowiedzieć jeszcze w pierwszej połowie. Kontaktową bramkę w 42. minucie zdobyła Patrícia Hmírová i nadzieje Czarnych odżyły.

Nie trwały jednak długo. Zaraz po zmianie stron trzeciego gola dla Górnika zdobyła Dżesika Jaszek ustalając tym samym wynik spotkania.

Dla piłkarek Górnika Łęczna to pierwszy w historii triumf w rozgrywkach Pucharu Polski.

Górnik Łęczna 3-1 Czarni Sosnowiec
Agata Guściora 8, Patrícia Fischerová 15 (s), Dżesika Jaszek 46 – Patrícia Hmírová 42