Strona główna Piłka nożna Piłkarskie Nadzieje z Mielca w czołówce prestiżowego turnieju na Wyspach Brytyjskich

Piłkarskie Nadzieje z Mielca w czołówce prestiżowego turnieju na Wyspach Brytyjskich

0

W bardzo prestiżowym turnieju zagrali młodzi piłkarze AP Piłkarskie Nadzieje z Mielca. Podopieczni trenera Pawła Mrozika w Manchesterze rywalizowali  z rówieśnikami z Anglii i Walii. Występ chłopców z rocznika 2006 wypadł nad wyraz okazale i w osiemnasto-zespołowej stawce sklasyfikowani zostali na najniższym stopniu podium.

Drużyna z Mielca w drodze po trzecie miejsce w turnieju pokonała tak znane zespoły jak chociażby Liverpool, Derby County i Manchester United.

-Zaprezentowaliśmy się z naprawdę dobrej strony – zdradza trener Paweł Mrozik.-Oprócz pierwszego meczu gdzie chłopców zjadła trema, w kolejnych prowadzili grę zbierając pochwałę za swoją postawę na boisku zarówno od licznie zgromadzonej publiczności, jak i trenerów przeciwników. Świetne zawody rozegrali Kuba Wójcik, którego nazwisko zanotowali w swoich notesach przedstawiciele jednego z angielskich klubów oraz Łukasz Wilk i Kuba Chojecki. Pozostali chłopcy zagrali także bardzo dobrze, co zaowocowało wysoką trzecią lokatą w tym prestiżowym turnieju oraz zaproszeniem na kolejną edycję dla rocznika 2007 – dodaje.

Pięciodniowy pobyt w Manchesterze i Liverpoolu obfitował także w wiele poza boiskowych atrakcji, w znacznej mierze związanych z historią piłki nożnej. Młode „Orły” miały okazje wizytować słynny Old Trafford na co dzień siedzibę Manchesteru United. Zawodnicy mogli poczuć się jak gwiazdy futbolu w szatni „Czerwonych Diabłów” czy ławce rezerwowych oraz wychodząc na murawę przy dźwiękach hymnu Ligi Mistrzów.

APPN wystąpił w składzie: Eryk Mrozik, Mikołaj Wilk, Łukasz Wilk, Jakub Chojecki, Jakub Wójcik, Jakub Maj, Sebastian Oleksiak, Bartek Walczyk, Igor Sztuka i Cyprian Chrabąszcz oraz trener Paweł Mrozik.

Komentarze