Piotr Parzyszek bohaterem De Graafschap!

19 sie 2016, 22:22

Piotr Parzyszek został bohaterem De Graafschap, a jego drużyna pokonała na własnym stadionie młodzieżową drużynę Utrechtu 3:1 w meczu 3. kolejki Eerste Divisie.

Spotkanie lepiej rozpoczęli niespodziewanie goście, którzy objęli prowadzenie w 21. minucie za sprawą 21-letniego Turka Serhata Cakmaka. Na odpowiedź gospodarzy, a dokładnie Piotra Parzyszka musieliśmy poczekać do 36. minuty kiedy to Polak wykorzystał rzut karny.

Druga połowa to koncert naszego napastnika. Najpierw trzy minuty po zmianie stron Parzyszek pewnie pokonał Thijmena Nijhuisa, a następnie w 66. minucie po raz drugi z rzutu karnego ustalił wynik spotkania.

De Graafschap po trzech meczach ma na koncie 6 punktów i jest 6. w tabel Eerste Divisie. Parzyszek z kolei ma już na swoim koncie 4 trafienia!