Piotr Parzyszek strzela w meczu z Ajaxem Amsterdam II

17 paź 2016, 23:14

Druga liga holenderska nie jest zbyt wymagającym poziomem dla Piotra Parzyszka. Polski napastnik nadal jest wiceliderem strzelców Eerste Divisie, a swój dorobek do 8 trafień powiększył pokonując dziś bramkarza rezerw Ajaxu Amsterdam.

23-letni snajper potrzebował zaledwie kilkadziesiąt sekund, by wyprowadzić De Graafschap na prowadzenie. W 18. minucie do remisu doprowadził Václav Černý. Utalentowany Czech trafił do siatki również w 31. minucie, dzięki czemu to rezerwy wicemistrzów Holandii prowadziły do przerwy 2:1.

Ajax kontynuował strzelanie po zmianie stron. W 55. minucie na 3:1 strzelił Adham El Idrissi. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Abdelhak Nouri powiększył prowadzenie gospodarzy i ekipa dwóch Polaków (pełne 90 minut zanotował Filip Bednarek) nie miała już szans na zwycięstwo. Rozmiary porażki zmniejszył w 77. minucie Elvio van Overbeek. Na boisku nie przybywał już wówczas Parzyszek, którego sześć minut wcześniej zmienił Anthony van den Hurk.