Piotr Stokowiec po meczu z Piastem: Plan który sobie założyliśmy działa prawidłowo

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:46
3 kwi 2016, 19:23

Zagłębie Lubin wysoko wygrało u siebie z Piastem Gliwice 4:1 (2:0) w meczu 29. kolejki Ekstraklasy.

Mecz był pokazem siły Zagłębia. Drużyna Piotra Stokowca na wiosnę prezentuje się świetnie. Miedziowi wygrali cztery z pięciu spotkań w 2016 roku. O zawodzi za to może mówić trener Piasta- Radoslav Latal. Jego zespół wiosną gra poniżej oczekiwań. Jeśli będzie tak dalej to Piast nie zagra w europejskich pucharach. Co jeszcze zimą wydawało się nieuniknione.

Radoslav Latal (Piasta Gliwice): Gratuluję przeciwnikowi, który wygrał zasłużenie. Dwie szybko strzelone gole ustawiły mecz, ale sytuacja mogła być inna gdyby Żiveć trafił w sytuacji 2:1. W drugiej połowie szybko zrobiło się 3:0 i praktycznie było po meczu. Dzisiaj nie mogliśmy wywieźć stąd punktu. Chciałbym przeprosić kibiców za to spotkanie. Jeśli nie będziemy grać lepiej, będzie ciężko z kolejnym punktami.

Piotr Stokowiec (KGHM Zagłębia Lubin): Zasłużone zwycięstwo. Cieszę się, że drużyna po przerwie na kadrę dobrze funkcjonuje. To potwierdza, że nasz plan, który sobie założyliśmy działa prawidłowo. Kolejną częścią tego planu było wpuszczenie większej grupy zawodników i widać było, że to zdało egzamin. Nie jestem łasy na pochwały, a jestem otwarty na krytykę. Poprzeczkę zawieszamy wyżej, jestem ambitny. Cieszę się, że przychodzi coraz więcej kibiców oglądać naszą dobrą grę.

źródło: zaglebie.com