Strona główna Piłka nożna Eliminacje Euro 2020 Piotr Zieliński po meczu z Łotwą: Byliśmy za bardzo rozluźnieni po wygranej...

Piotr Zieliński po meczu z Łotwą: Byliśmy za bardzo rozluźnieni po wygranej z Austrią

0
foto: www.azzurrissimo.it

Weszliśmy za bardzo rozluźnieni, z tym że sam mecz się wygra, z całym szacunkiem dla przeciwnika, ale że to reprezentacja Łotwy. Po wygranej z Austrią, myśleliśmy, że tutaj na narodowym tak hop-ciup będzie, a tak nie było.

 

Jesteście zadowoleni, czy rozczarowani, że tak długo trzeba było czekać na te gole?
Zdecydowanie jesteśmy bardziej zadowoleni z tego zwycięstwa, choć wiemy, że pierwsza połowa jest do poprawy, do zapomnienia, bo praktycznie gra się nie kleiła. Rywale czekali z tył na nas i nasze błędy i na wyprowadzenie kontrataków. Po przerwie wyglądało to już zupełnie lepiej, weszliśmy na odpowiedni poziom, który potrafimy prezentować i zaowocowało to dwoma bramkami. Cieszymy się z tego, bo ważne zwycięstwo z rywalem, który na pewno się nie położył.

Dlaczego ta gra się tak nie kleiła, bo trochę biliście głową w mur.
Może weszliśmy tak za bardzo rozluźnieni, z tym że sam mecz się wygra, z całym szacunkiem dla przeciwnika, ale że to reprezentacja Łotwy. Po wygranej z Austrią, myśleliśmy, że tutaj na narodowym tak hop-ciup będzie, a tak nie było. No i pierwsza połowa była ciężka i dla kibiców i dla Nas. Gra się kompletnie nie kleiła. Weszliśmy do szatni, powiedzieliśmy sobie kilka zdań i po przerwie wyglądało to już dobrze. Pokazaliśmy to co potrafimy. Oprócz goli stworzyliśmy sobie jeszcze kilka innych sytuacji. Od początku musimy wyjść konsekwentni w tym co robimy i na maksa skoncentrowani.

Dlaczego grałeś z prawej, a nie z lewej strony?
Kamil (przyp. autora Grosicki) podbiegł i wiadomo, że praktycznie cała karierę gra na tej pozycji też ciągnie go tam. W pierwszej połowie nie za bardzo szło, to też dokonaliśmy tej zmiany i później tak to zostało. Przed wyjściem na drugą połowę też się mnie zapytał, powiedziałem że mogę zostać na prawej. Później zagrałem w środku. Najważniejsze, że na tą drugą połowę wyszliśmy z dobrym nastawieniem i wygraliśmy ten mecz, dla Nas dla kibiców. Dwa mecze, sześć punktów, jesteśmy zadowoleni z optymizmem patrzymy na te czerwcowe spotkania.

Wyrastasz Nam na lidera drugiej linii. Z Twojej perspektywy, jaka jest wizja trenera na tę reprezentacje?
Myślę, że wizje trener ma dobrą na tę reprezentacje, mamy dużo jakości, trener to widzi i ciągle Nam to powtarza. Jest naprawdę fajna kadra i myślę, że trener to fajnie układa. Efektem są te dwa zwycięstwa. My chcemy więcej i wiemy, że możemy więcej. Myślę, że z czasem będziemy mieć dużo satysfakcji z naszej gry, z naszych wyników i wszyscy będziemy zadowoleni.

 

źródło: tvpsport

Komentarze