Piotr Zieliński znowu błysnął w Lidze Mistrzów. Kapitalne zagranie Polaka

12 paź 2022, 20:40

Piotr Zieliński jako główny element układanki Luciano Spallettiego mecz przeciwko Ajaksowi Amsterdam rozpoczął oczywiście w pierwszym składzie. Polak już w 4. minucie popisał się fantastyczną asystą przy golu Hirvinga Lozano. Napoli wygrało na swoim stadionie 4:2 i zapewniło sobie udział w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

Zieliński z piękną asystą w Lidze Mistrzów

Liga Typerów Polski-Sport.pl Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem jasne było, że na stadionie Diego Maradony w Neapolu nie zabraknie emocji. Przede wszystkim z powodu Ajaksu, który do rewanżowego pojedynku z włoską drużyną podchodził mając nóż na gardle. Mistrz Holandii po porażce 1:6 na własnym stadionie tydzień temu chciał zatrzeć złe wrażenie i przede wszystkim zachować szanse na awans z grupy.

Plany drużynie gości szybko pokrzyżował duet Lozano – Zieliński. Meksykanin otrzymał podanie z prawej strony boiska i pomknął z piłką przed pole karne Ajaksu, aby podać do Zielińskiego i samemu wbiec w pole karne. Polski rozgrywający zagrał z pierwszej piłki za linię obrony, wprost na głowę Lozano, który nie zmarnował tej fantastycznej okazji. Asystę krótko skwitował nawet admin oficjalnego profilu Ligi Mistrzów na Twitterze – Zieliński. Wow.

Zieliński zaliczył kolejny bardzo dobry występ w obecnym sezonie, zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy był cały czas pod grą. W drugiej połowie był już mniej widoczny i opuścił boisko tuż przed końcem spotkania. 28-latek ma w tym sezonie już 1 bramkę i 4 asysty w Serie A oraz 3 gole i 2 asysty.

Napoli może już szykować się do gry w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Natomiast szanse Ajaksu na wyjście z grupy spadły niemal do zera.

Legenda komplementuje Piotra Zielińskiego. „Dojrzały lider”