PKO Ekstraklasa: Arka remisuje z Lechią w derbach Trójmiasta

Aktualizacja: 19 sty 2023, 09:12
20 paź 2019, 17:07

Arka Gdynia zremisował w pierwszym niedzielnym spotkaniu z Lechią Gdańsk 2:2. Bramki dla przyjezdnych zdobywali Flavio Paxiao i Artur Sobiech. Trafienie dla Arki zdobył Michał Nalepa, a do wyrównania w 99 minucie doprowadził Vejinović uderzeniem z szesnastu metrów.

W pierwszą polowe lepiej weszli zawodnicy gości, którzy już w szóstej minucie mogli objąć prowadzenie jednak dośrodkowanie Haraslina wzdłuż bramki nie zdołał przeciąć żaden z zawodników z Gdańska. Chwile później głową uderzał Sobiech jednak wprost w Steinborsa. W 18.minucie powinno być 1:0 dla Arki jednak uderzenie Schirtladze z pięciu metrów kapitalnie obronił Kuciak. Trzy minut później gruziński napastnik zagrał do Nalepy, a ten uderzył z jedenastu metrów jednak i tym razem w bramce fantastycznie spisał się bramkarz Lechii. Lechia miała znakomitą sytuację po błędzie Busuladzica, który zagrał pod nogi Flavio jednak jego uderzenie wybronił bramkarz gospodarzy. W kolejnej akcji dośrodkowanie z rzutu rożnego mógł wykorzystać Augustyniak jednak uderzył minimalnie niecelnie. Na odpowiedź gospodarzy nie musieliśmy czekać zbyt długo gdy na uderzenie zdecydował się Schirtladze jednak ponownie na posterunku Kuciak.

Drugą polowe od wrzutki w pole karne rozpoczęła Lechia jednak ponownie Steinbors bezbłędnie. W 51. minucie dośrodkowanie wykorzystał Flavio Paixao wyprowadził Lechię na prowadzenie. Chwile później znakomita kontra przyjezdnych, którą wykorzystuje Sobiech i Lechia podwyższa prowadzenie. W 58.minucie piłka po dośrodkowaniu jednego z zawodników Arki odbiła się od Augustyniaka jednak Kuciak obronił uderzenie swojego kolegi z zespołu. W 63.minucie Paixao mógł zdobyć swoją drugą bramkę jednak jego uderzenie głową obronił Steinbors. W 71.minucie Arka mogła zdobyć bramkę kontaktową jednak Nando minął się z piłką i nie skierował jej do bramki strzeżonej przez Kuciaka. W 74.minucie Arka doprowadziła do wyrównania, a bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Michał Nalepa. W 79. minucie Arka doprowadziła do wyrównania jednak po analizie VAR bramka nie została uznana. W kolejnych minutach to gospodarze atakowali, a Lechia skupiła się na kontratakach. W 98 minucie Lechia mogła podwyższyć prowadzenie jednak nie Flavio zagrał niedokładnie do jednego z partnerów.W ostatniej minucie doliczonego czasu gry na strzał z szesnastu metrów zdecydował się Vejinović! Po bramce dla Arki Udovicić otrzymuje czerwoną kartkę za zejście z boiska bez pozwolenia w strone arbitra technicznego.

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk 0:2 (0:0)