PKO Ekstraklasa: Arka wygrywa z Zagłębiem

Aktualizacja: 31 sty 2023, 12:23
13 gru 2019, 21:00

W meczu otwierającym 19. serię gier PKO Ekstraklasy Arka wygrała w Gdyni z Zagłębiem Lubin 2-1. Już tylko 5. punktów w tabeli dzieli ją od dzisiejszego przeciwnika.

Spotkanie otwierające zmagania piłkarzy w 19. kolejce PKO Ekstraklasy pomiędzy Arką Gdynia a Zagłębiem Lubin miało spore znaczenie dla obu ekip.

Lepiej weszli w spotkanie zawodnicy Arki, który wyrażali więcej ochoty do gry. Lubinianie z minuty na minutę też zamierzali udowodnić, że na wycieczkę do Trójmiasta nie przyjechali. W 13. min. akcja gdynian środkiem odznaczyła się podaniem do wbiegającego z prawej strony Młyńskiego, a ten pokonał bramkarza lubinian. Zgromadzeni na stadionie nie byli pewni,  czy w wyniku skorzystania z systemu VAR  sędzia nie cofnie decyzji o uznaniu gola. Skończyło się jednak wrzawą na stadionie, oznajmiającą podtrzymanie sędziowskiej decyzji.

Później nieznaczną przewagę uzyskali lubinianie i na efekty długo nie czekali. W 18. min. Deja na pograniczu pola karnego sfaulował Białka i nawet przy skorzystaniu z VAR arbiter miał dylemat, czy Zagłębiu należy się rzut karny. Ostateczna decyzja była korzystna dla lubinian i w 22. min. po rzucie karym Starzyńskiego już był remis 1:1.

W pierwszym rozdziale spotkania jeszcze po jednej sytuacji miały obie ekipy. W 34. min. Marciniak strzelał na lubińską bramkę, ale Forenc obronił. Tuż przed przerwą Starzyński mógł dać gościom prowadzenie, ale trafił w słupek.

Po przerwie piłkarze Arki wzięli sprawy w swoje ręce. Przewaga gdynian rosła. W 75. min. Młyński pobiegł prawą stroną boiska, nagrał pikę wzdłuż pola bramkowego do nadbiegającego Jankowskiego, a ten dopełnił formalności. Arka mogła ten mecz wygrać wyżej. Nie wykorzystała  jeszcze jednej znakomitej sytuacji. Zagłębie liczyło na jedyną akcję dającą remis, lecz od 87. min. grało w “dziesiątkę” po tym jak za dwa napomnienia żółtą kartką w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Oko.

ARKA GDYNIA  2:1 ZAGŁĘBIE LUBIN

Młyński 13. – Starzyński 22. (rzut karny), Jankowski 75.

Arka Gdynia: Steinbors – Zbozień, Maghoma, Marić, Marciniak – Budziński (82. Danch), Deja, Młyński, Nalepa (89. Busuladzić) – Jankowski, Serrarens.

Zagłębie Lubin: Forenc – Czerwiński, Kopacz, Guldan, Oko – Tosik (84. Poręba), Starzyński, Slisz – Szysz (84. Sirk), Bohar, Białek.