PKO Ekstraklasa: Bezbramkowy remis Arki z Piastem

Aktualizacja: 6 lut 2023, 15:32
29 wrz 2019, 14:47

Arka Gdynia zremisowała na swoim stadionie 0:0 z Piastem Gliwice. Żadna z drużyn nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i remis wydaje się być sprawiedliwym rezultatem.

Żadna z drużyn nie wyglądała w tym spotkaniu jakby chciała zdobyć za wszelką cenę trzy punkty. Oba zespoły grały dosyć pasywnie i bezpiecznie, starając się raczej nie stracić bramki, niż ją strzelić. Trochę groźniej i konkretniej, szczególnie w drugiej połowie, wyglądali zawodnicy Arki. Gospodarze oddali kilka dobrych strzałów i to chyba oni mogą być minimalnie bardziej rozczarowani remisem. Z drugiej strony ostatnie minuty to kilka groźnych okazji Piasta i to oni mogli rzutem na taśmę wywieźć z Gdyni trzy punkty. Z ofensywnych piłkarzy warto wyróżnić Michała Nalepę i Davita Skhirtladze, którzy dobrze ze sobą współpracowali i jako jedyni stworzyli godne zapamiętania szanse bramkowe. Przebieg spotkania mógłby być znacznie inny, jednak bramka Patryka Sokołowskiego w pierwszej połowie została słusznie anulowana po analizie VAR.

Arka i Piast zasłużenie więc dzielą się punktami. Gdynianie nadal pozostają w strefie spadkowej, choć różnice punktowe są naprawdę minimalne. Mistrzowie Polski zajmują dziewiąte miejsce z przewagą trzech punktów nad kolejnym zespołem.

Arka Gdynia 0:0 Piast Gliwice

Arka Gdynia: Pavels Steinbors, Damian Zbozień (85′ Adam Danch), Christian Maghoma, Adam Marciniak, Jakub Wawszczyk, Marko Vejinović, Azer Busuladzić (75′ Adam Deja), Marcin Budziński, Michał Nalepa, Maciej Jankowski (87′ Marcus da Silva), Dawit Schirtladze

Piast Gliwice: Frantisek Plach, Tomasz Mokwa, Piotr Malarczyk, Uros Korun, Mikkel Kirkeskov, Tom Hateley, Sebastian Milewski, Patryk Sokołowski (71′ Tomasz Jodłowiec), Jorge Felix, Gerard Badia (87′ Tiago Alves), Piotr Parzyszek (73′ Patryk Tuszyński)