PKO Ekstraklasa: Cracovia pokonała Arkę i wskakuje na fotel lidera!

Aktualizacja: 26 sty 2023, 13:50
7 lut 2020, 20:15

W pierwszym spotkaniu 21.kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia Kraków pokonała Arkę Gdynia 1:0 i awansowała na fotel lidera.

W pierwszych minutach spotkania to gospodarze byli groźniejsi i już w dziesiątej minucie spotkania mogli wyjść na prowadzenie jednak uderzenie zawodnika z Gdyni z linii bramkowej wybił Dytiatjew. W kolejnych minutach gospodarze próbowali zagrozić bramce rywali jednak ich akcję kończyły się przed polem karnym wicelidera tabeli. W 38. minucie na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Sergiu Hanca, a piłka po jego uderzeniu otarła się o Mihajlovica i wpadła do bramki zaskakując Steinborsa.

W drugiej części spotkania Cracovia była groźniejsza i mogła podwyższyć prowadzenie jednak dobrej sytuacji nie wykorzystał Hanca. W doliczonym czasie gry Arka zaatakowała jednak nie potrafiła sforsować dobrze grającej defensywy Pasów.

Arka Gdynia – Cracovia Kraków 0:1 (0:1)