Strona główna Piłka nożna PKO Ekstraklasa: Dwie Wisły grały w Krakowie. Płocka popłynęła !

PKO Ekstraklasa: Dwie Wisły grały w Krakowie. Płocka popłynęła !

0

Spotkanie rozegrane w ramach 32. serii spotkań PKO Ekstraklasy – grupy spadkowej, w którym zagrały dwie Wisły – krakowska i płocka – zakończyło się skromnym zwycięstwem 1-0 piłkarzy z pod Wawelu, które przybliżyło ich do utrzymania w lidze. Autorem złotego trafienia dla miejscowych był w pierwszej części gry Jakub Błaszczykowski – niezawodny egzekutor rzutu karnego.

Po zwycięstwie Arki Gdynia na rozpoczęcie tej kolejki nerwowo się zrobiło w Grodzie Kraka, gdyż różnica punktowa na korzyść krakowian wynosiła przez moment 2 punkty.

Miejscowi musieli wznieść się na wyżyny umiejętności i osiągnęli w pierwszej połowie przewagę w polu. W 17. min. strzał na bramkę płocką został zablokowany przez jednego z graczy gości ręką i tradycyjnie egzekutorem „jedenastki” dla gospodarzy był Jakub Błaszczykowski i wynik meczu został otwarty. Koledzy reprezentanta Polski jeszcze dwukrotnie mieli szansę na podwyższenie rezultatu w pierwszej części, lecz strzałom Janickiego w 24. min. oraz Turgemana w 38. min. zabrakło precyzji.

Kwadrans przerwy w meczu nie wpłynął korzystnie na widowisko. Przez dłuższy czas drugiej części brakowało spodziewanych emocji, a gra toczyła się głównie w środkowej części. W 77.min. lewą stroną zaatakowali piłkarze z Płocka, nie doszedł do piłki Furman, ale ta ostatecznie trafiła do Merebaszwiliego, który z dobrej pozycji znacznie chybił. W ostatnim fragmencie spotkania krakowscy piłkarze skupiali się głównie na obronie dostępu do swojej bramki, a przyjezdni próbowali sforsować ich defensywę poprzez staranne wykonywanie stałych fragmentów gry. Dominik Furman dorzucał futbolówkę z różnych rejonów pola karnego, jednak Lis w bramce ekipy z Krakowa oraz jego koledzy nie popełnili żadnego błędu i bardzo potrzebne do utrzymania ekstraklasy przez miejscowych punkty zostały w stolicy Małopolski.

WISŁA KRAKÓW  1:0  WISŁA PŁOCK

Błaszczykowski 19.

Wisła Kraków: Lis – Sadlok, Hebert, Janicki, Niepsuj – Kuveljić, Basha (82. Boguski) – Hołownia, Chuca (76. Żukow), Błaszczykowski (C) – Turgeman (68. Buksa).
Rezerwowi: Buchalik – Boguski, Buksa, Klemenz, Pawłowski, Silva, Szot, Wasilewski, Żukow.


Wisła Płock: Kamiński – Stefańczyk, Marcjanik, Uryga, Tomasik – Furman (C) – Sahiti (57. Kocyła), Ambrosiewicz, Adamczyk (81. Michalski), Kwietniewski (58. Merebaszwili) – Angielski.

Komentarze