PKO Ekstraklasa: Festiwal nieskuteczności w Łodzi. Piast wygrywa po kuriozalnej bramce!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:15
11 sie 2019, 16:59

Piast Gliwice pokonał w wyjazdowym meczu ŁKS Łódź 1:0 w pierwszym niedzielnym spotkaniu 4. kolejki PKO Ekstraklasy. O zwycięstwie zadecydowało samobójcze trafienie Artura Bogusza.

W starciu beniaminka PKO Ekstraklasy z mistrzem Polski od pierwszych minut oglądaliśmy dość ciekawą i zaciętą rywalizację. Oba zespoły kreowały sobie mnóstwo okazji strzeleckich, jednak dyspozycja jednych i drugich w ofensywie była dziś porażająca. Niemal każde uderzenie na bramkę mijało ją o kilka, a czasem nawet kilkanaście metrów. W efekcie jedną z nielicznych akcji, po której padł groźny strzał w stronę bramkarza była ta z 23. minuty, kiedy to uderzenie Ramireza zdołał obronić Plach.

Druga odsłona tego meczu nie przyniosła wielkich zmian. Oba zespoły nadal nastawione były ofensywnie, szukając okazji do zdobcia bramki, ale brakowało nieco dokładności przy ostatnim podaniu. W 69. minucie Bartosz Rymaniak sfaulował w polu karnym Artura Bogusza, jednak sędzia Szczech nie przerwał gry. Dopiero po analizie VAR zdecydował się podyktować rzut karny dla ŁKS-u. Do “jedenastki” podszedł Maksymilian Rozwandowicz, ale jego uderzenie obronił Plach. W tym spotkaniu ofensywnym graczom ŁKS-u i Piasta nie wychodziło absolutnie nic. Marnowali multum szans, kiksując w coraz dogodniejszych sytuacjach. Mimo to kibice zgromadzeni na trybunie zobaczyli w tym meczu bramkę. Jej autorem został Artur Bogusz, jednak z trafienia cieszyli się kibice Piasta. Kuriozalny gol samobójczy, przy nieudanej próbie wybicie podania Bartosza Rymaniaka był idealnym podsumowaniem dzisiejszego starcia. Dla mistrzów Polski było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Beniaminek z Łodzi zanotował z kolei drugą porażkę w tegorocznych rozgrywkach PKO Ekstraklasy.

ŁKS Łódź 0:1 Piast Gliwice (0:0)
Bogusz 77′ (sam.)

ŁKS Łódź: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Bogusz – Pirulo, Ł. Piątek, Łuczak (79. Trąbka), Wolski (60. Guima), Ramirez – Kujawa (60. Sekulski)

Piast Gliwice: Plach – Kirkeskov, J. Czerwiński, Konczkowski (60. Mokwa), Rymaniak – Huk, Hateley, Sokołowski, Milewski – Parzyszek (73. Steczyk), Félix