PKO Ekstraklasa: Grad goli we Wrocławiu!

Aktualizacja: 26 sty 2023, 12:29
21 wrz 2019, 22:17

Śląsk Wrocław zremisował z Zagłębiem Lubin 4-4 w ostatnim sobotnim spotkaniu 9 kolejki PKO Ekstraklasy. Mecz był niezwykle wyrównany i trzymał w napięciu do ostatniej minuty. Obfitował w groźne sytuacje i bramki. Hat-trickiem popisał się zawodnik Śląska – Erik Exposito.

Kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim we Wrocławiu z pewnością nie mogli się nudzić! Był to zacięty mecz, który z pewnością zapamiętają na długo. Zarówno jedna, jak i druga drużyna pokazała kawał dobrego futbolu. Imponować mógł sposób, w jakim drużyny rozgrywały swoje ataki pozycyjne. Nie zawiodła również skuteczność, choć biorąc pod uwagę ciekawe sytuacje, wynik mógł prezentować się jeszcze okazalej.

W pierwszej odsłonie meczu w drużynie gospodarzy wyróżniał się Erik Exposito. To on dwukrotnie skierował piłkę do siatki Zagłębia. Najpierw w 22 minucie spotkania, po dobrym dośrodkowaniu Stigleca, Hiszpan uderzył głową nie do obrony. W 38 minucie, w sytuacji sam na sam pokonał bezradnego Konrada Forenca. Zagłębie dwukrotnie doprowadzało do wyrównania ze stałych fragmentów gry. Pierwsza bramka została strzelona z rzutu karnego. Jej autorem był Filip Starzyński. W tej sytuacji, do interpretacji zagrania ręką w polu karnym przez Wojciecha Golla, konieczny był system VAR. Drugi gol dla Miedziowych padł w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka trafiła pod nogi Guldana, który dośrodkowaniem znalazł nieupilnowanego Kopacza. Obrońca Zagłębia głową wpakował piłkę do bramki.

Druga połowa była równie wyrównana i emocjonująca. Tym razem dwukrotnie na prowadzenie wychodziła drużyna z Lubina. Najpierw, w 64 minucie meczu, po udanej kontrze strzał na gola zamienił Sasa Zivec. Bardzo szybko do wyrównania doprowadził Dino Stiglec. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał bramkarza Zagłębia. Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać. Już trzy minuty później Miedziowi strzelili swojego czwartego gola. Jego autorem został Bartosz Slisz. Co ważne, był to kolejny strzał pięknej urody! Cudowny wolej znalazł miejsce w prawym, górnym rogu bramki. Kiedy wydawało się, że to goście będą cieszyć się ze zwycięstwa, przypomniał o sobie Erik Exposito. Głową wpakował piłkę do siatki, kompletującym tym samym hat-tricka.

Wynik wydaje się być bardzo sprawiedliwy. Śląsk i Zagłębie zasłużyły dzisiaj na wielkie brawa. Oby więcej takich spotkań w PKO Ekstraklasie!

21 września 2019, 20:00 – 9. kolejka PKO Ekstraklasy:
Śląsk Wrocław 4-4 Zagłębie Lubin
Exposito 22′, 38′, 90′, Stiglec 66′ – Starzyński 32′, Kopacz 45′, Zivec 64′, Slisz 69′