PKO Ekstraklasa: Podział punktów w starciu Śląska Wrocław z Lechem Poznań!

Aktualizacja: 26 sty 2023, 13:34
14 gru 2019, 19:31

Starcie Śląska Wrocław z Lechem Poznań zapowiadało się jako jedno z najciekawszych spotkań 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Rozpędzony Kolejorz liczył na podtrzymanie serii trzech ostatnich zwycięstw ligowych bez straconego gola. Gospodarze z kolei po ostatniej domowej porażce z Legią Warszawa mieli okazję zmazać plamę i wykorzystać potknięcie Pogoni Szczecin. Szkoda tylko, że mecz ten odbywał się bez udziału publiczności.

Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze. Z dobrej strony pokazał się Cholewiak. Chwilę później groźnie skrzydłem przedzierał się Jóźwiak. W pierwszy kwadrans należał do podopiecznych Dariusza Żurawia. Poznaniacy swoje akcje budowali głównie skrzydłami. Z dobrej strony w kilku akcjach pokazał się także Jevtić. Później do głosu doszli gospodarze. W 20. minucie po stracie Jóźwiaka Śląsk  wyszedł z kontratakiem. Piłka trafiła do Picha, ale Słowak uderzył niecelnie. 5 minut później podopieczni Vitezslava Lavicki powinni objąć prowadzenie. Po podaniu górą przez Płachętę, oko w oko z van der Hartem stanął Cholewiak. Holender popisał się jednak fantastycznym refleksem. Co nie udało się w 25. minucie, udało się minutę później. Dośrodkowanie Picha, Cholewiak oszukał obrońców Lecha i mocnym uderzeniem z bliska umieścił piłkę w siatce. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Początek drugiej połowy należał do Śląska. Po zamieszaniu w polu karnym Lecha przed szansą stanął Pich. Później do głosu doszli goście. Groźnie uderzał Amaral. Lech mógł wyrównać w 62. minucie. Putnocky wybił piłkę wprost pod nogi Jevticia. Piłka trafiła do Tiby, a Portugalczyk płaskim uderzeniem trafił w słupek. Dobitka Gytkjaera została zablokowana. W 72. minucie po zamieszaniu w polu karnym Cholewiak trafił na 2:0. Po analizie VAR bramka została jednak anulowana. Na spalonym był Puerta, który swoją pozycją utrudnił interwencję van der Hartowi. Lech w końcu dopiął swego w 84. minucie. Fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Jevtić. Mieliśmy remis 1:1. Wynik nie uległ już zmianie.

14.12.2019, godz. 17:30 – PKO Ekstraklasa

Śląsk Wrocław 1:1 Lech Poznań

1:0 – Cholewiak 25’

1:1 – Jevtić 84’

Śląsk Wrocław: Putnocky – Dankowski, Puerto, Gola, Stiglec – Mączyński, Zivulić – Płacheta (88’ Samiec-Talar), Chrapek (76’ – Gąska), Pich – Cholewiak

Lech Poznań: van der Hart – Šatka, Dejewski, Rogne, Kostevych – Muhar (72’ – Tomczyk), Tiba (82’ – Moder) – Amaral (74’ – Puchacz), Jevtić, Jóźwiak – Gytkjaer