Strona główna Piłka nożna PKO Ekstraklasa: Jacek Zieliński zwolniony z Arki Gdynia

PKO Ekstraklasa: Jacek Zieliński zwolniony z Arki Gdynia

0

Arka Gdynia fatalnie rozpoczęła sezon i okupuje dolną część tabeli. Klub z Gdyni odpadł również z Pucharu Polski. W związku ze słabą postawą drużyny właściciele postanowili zwolnić Jacka Zielińskiego.

Jacek Zieliński został trenerem Arki w ubiegłym sezonie przed meczem 30. kolejki Ekstraklasy z Miedzią Legnica.  Dzięki dobrej postawie w rundzie finałowej drużyna kolejkę przed końcem rozgrywek zapewniła sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tym sezonie spisuje się jednak znacznie poniżej oczekiwań. Po 11. kolejkach PKO Ekstraklasy Gdynianie mają tylko dziewięć punktów. Arka odpadła również z rozgrywek Pucharu Polski po przegranej 1:0 z Odrą Opole.

Słabe wyniki zmusiły Dominika Midaka, który jest właścicielem większościowym klubu do zwolnienia Jacka Zielińskiego z posady pierwszego trenera Arki.

Daniel Myśliwiec, dotychczasowy drugi trener klubu z Gdyni, będzie tymczasowo pełnił obowiązki pierwszego trenera. W następnej kolejce PKO Ekstraklasy przeciwnikiem Arki będzie Lechia Gdańsk. Mecz odbędzie się w sobotę 20 października o godzinie 15:00.

Komentarze